VRER 10.08.2013 tulokset
Jun 30, 2013 13:39:02 GMT
Post by Admin on Jun 30, 2013 13:39:02 GMT
Lähdöt:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, 2.59,0-aikaiset ja hitaammat A-ponit, 1100m
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m Peruttu!
Ponilähtö 3. tasoitusajo, 2.15,0-aikaiset ja hitaammat B-ponit, 1600m
Ponilähtö 4. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m Peruttu!
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. monté tasoitusajo, avoin lämminverisille, 2100m Peruttu!
Lähtö 4. monté tasoitusajo, avoin kylmäverisille, 2100m
Lähtö 5. ryhmäajo, 14,0-16,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1-4: 200ve - 100ve- 50ve - 25ve (- 15ve)
Lähdöt 1-2: 800ve - 400ve - 200ve - 100ve (- 50ve)
Lähdöt 3-4: 1 500ve - 800ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähdöt 5-6: 2 000ve - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, 2.59,0-aikaiset ja hitaammat A-ponit, 1100m
1. 3v o Dumma Mej / (SS) ei enn. -- 3.10,0ly, 200ve
2. 3v t Mia-Malin / (SS) ei enn. -- 3.10,7ly
3. 4v t Lilo WU / Chao (SG) ei enn -- 3.11,3ly
4. 4v t Tahvolan Amnesia / (IKR) 3.14,9ly -- 3.11,9ly
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m Peruttu!
5v o Darth Vader I.F. / Huttis (KGR) 2.29,4 --
4v o Pläsinpellon Napakymppi / K Puntala (LRR) 2.48,8aly --
Ponilähtö 3. tasoitusajo, 2.15,0-aikaiset ja hitaammat B-ponit, 1600m
1. 5v t Megann B / Mari H (NOK) 2.16,4 -- 2.20,0ly xx, 200ve
2. 7v o Diega's Amox / Mari H (NOK) ei enn. -- 2.20,0ly, 100ve
3. 3v t Majken B / Noka (SS) 2.20,1 -- 2.20,2ly, 50ve
4. 4v o Troublemaker / (IKR) 2.18,9aly -- 2.20,3ly, 25ve
5. 4v t Ängel Malvern / Mari H (NOK) ei enn. -- 2.20,4ly, 15ve
6. 4v t Synnöve 5594 / (Rautkymi) ei enn. -- 2.20,5ly xx, 15ve
7. 4v o Malkom Uno / Mari H (NOK) ei enn. -- 2.20,7ly
8. 3v t Majna / Maisa (FLS) 2.32,4 -- 2.20,7ly xx
9. 6v t Pikku Myy / (IKR) 2.15,0ly -- 2.20,7ly x
4v t Taiga SWE / Meow (Utopia) 2.25,3ly -- hll
3v o Lilla Ollie / Sussu (Flames) ei enn. -- hll
4v t SB Lilian / Miia (Utopia) ei enn -- hpl x
Ponilähtö 4. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m Peruttu!
10v t SB Delia Pelagia / Milja K (KeKa) 2.00,0 --
12v t Prinzess B / Mari H (NOK) 2.00,9 --
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v o Lion Tamer / Oona (CARi) 1.24,5 -- 22,3ke, 800ve
2. 2v o Royal Exposure B / Sampo (Blvd) Ilm.kl. -- 22,3ke, 400ve
3. 2v o Don Renzo / Palmu (<3) 1.23,3 -- 22,4ke xx, 200ve
4. 2v t Hot Cheetah / Tapani (SS) ilm. kl. -- 22,6ke x, 100ve
5. 2v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) ilm. kl -- 22,7ke, 50ve
6. 2v t Zoie / Verna (<3) 1.23,9 -- 22,8ke
7. 2v t OR'Passion Love / Heikki (Blvd) Ilm.kl. -- 22,9ke x
8. 2v t Châteauroux / Julia (Blvd) Ilm.kl. -- 23,0ke
9. 2v o Va Va Voom / Pulmu (<3) 1.24,5 -- 23,1ke
10. 2v o Hotline / Jaakko (Team Ninitra) ilm. kl -- 23,1ke
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v t Ilo-Vampyyri / Oona (CAR) 1.48,3 -- 43,0ke, 800ve
2. 3v o Paroni Parma / Piia (HCT) 1.25,3 -- 43,1ke, 400ve
3. 3v o Kiva / Taika (<3) 1.45,2 -- 43,2ke, 200ve
4. 3v t Mystin Vellari / Nilluri (MystC) ei enn -- 43,5ke xx, 100ve
5. 3v t Lumi-Rokki / Aku (Blvd) Ilm.kl. -- 43,7ke xx, 50ve
6. 3v o Bo / Tuisku (<3) 42,0ke -- 44,0ke, 50ve
7. 3v t O.R. Esteri / Leo (Blvd) Ilm.kl. -- 44,3ke, 50ve
8. 3v o Lakritsi Sisu / Sampo (Blvd) 45,2ke -- 44,7ke
9. 3v o Huru-Parma / Mikael (MystC) ei enn -- 45,4ke
10. 3v o Hirttivaaran Perttipaavali / (Hirttivaara) ei enn. -- 45,6ke
11. 3v o Bamsett 8752 / juco (Nirat) 1.39,2 -- 45,6ke xx
3v o Hilirimpsis / Verna (<3) 1.45,9 -- hll
3v o Repolainen / Jouni (CAR) 1.45,5 -- hll
Lähtö 3. monté tasoitusajo, avoin lämminverisille, 2100m Peruttu!
11v o Sonicboom / Pentti (Team Ninitra) 16,8mke --
8v t Lovely Legs AGR / Mari H (NOK) 1.18,3 --
Lähtö 4. monté tasoitusajo, avoin kylmäverisille, 2100m
1. 8v o DMT Promenadi / Sanna (Blvd) 25,6ake -- 28,5mke, 1500ve
2. 10v t Kekan Sarika / Hessi VR (KeKa) 24,7aly -- 28,7mke, 800ve
3. 11v o Ilmori / Aleksi (SS) 25,0 -- 28,9mke, 400ve
4. 11v o S.A. Viljami / Monica (Blvd) 25,7maly -- 30,0mke, 200ve
5. 8v o Nordbo Liemannen / Anni (Team Ninitra) 28,2mke -- 30,2mke
6. 12v o Erkinheimon Hattutemppu / Mari H (NOK) 1.26,5 -- 30,5mke
7. 11v o O.R. Kritiikki / Jessica (Blvd) 25,1maly -- 30,5mke x
Lähtö 5. ryhmäajo, 14,0-16,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
1. 5v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 15,2ake -- 15,2ake, 2000ve
2. 4v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 15,8ake -- 15,2ake, 1000ve
3. 5v t Pizazz / Noka (SS) 15,3 -- 15,3ake, 500ve
4. 5v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 15,1ake -- 16,6ake, 250ve
5. 5v o Urbn Burn / Alex (Team Ninitra) 16,4aly -- 16,7ake x
6. 6v o OR'Empire York / Thomas (Blvd) 16,1ake -- 16,9ake
7. 5v o Royal Salmiak B / Mikko (Blvd) 15,1ake -- 17,0ake
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 6v t O.R.Sonetti / Alex (Team Ninitra) 33,9ke -- 31,5ake, 2000ve
2. 4v o Gabriel I.F. / (IKR) 33,6ake -- 31,6ake, 100ve
3. 5v o Tohina / Tapani (SS) 32,2 -- 31,7ake, 500ve
4. 6v o Kekan Tosiroihu / Stig (Team Ninitra) 30,8ake -- 31,7ake, 250ve
5. 6v o Pyhä-Jysäys / (Hirttivaara) 32,5 -- 31,9ake xx, 125ve
6. 5v t Kekan Amaterasu / Anthonio K (KeKa) 30,2ake -- 32,0ake, 125ve
7. 4v t Hurlumhei I.F. / Heikki (Blvd) 34,6ake -- 32,5ake
8. 5v o Reuhu-Roope / (IKR) 30,8ake -- 32,8ake
9. 4v t Kekan Jolene / Henri YK (KeKa) 32,0ake -- 32,8ake
10. 5v o Roudan Lusiveri / Esa (Blvd) 30,6aly -- 33,1ake
11. 5v o Valtarian Akseli / Tapio (Blvd) 30,2ake -- 33,2ake
12. 4v t Iki-Kiituri / (IKR) 32,7ake -- 33,3ake
Ponilähtö 1. tasoitusajo, 2.59,0-aikaiset ja hitaammat A-ponit, 1100m
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m Peruttu!
Ponilähtö 3. tasoitusajo, 2.15,0-aikaiset ja hitaammat B-ponit, 1600m
Ponilähtö 4. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m Peruttu!
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. monté tasoitusajo, avoin lämminverisille, 2100m Peruttu!
Lähtö 4. monté tasoitusajo, avoin kylmäverisille, 2100m
Lähtö 5. ryhmäajo, 14,0-16,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1-4: 200ve - 100ve- 50ve - 25ve (- 15ve)
Lähdöt 1-2: 800ve - 400ve - 200ve - 100ve (- 50ve)
Lähdöt 3-4: 1 500ve - 800ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähdöt 5-6: 2 000ve - 1000ve - 500ve - 250ve (- 125ve)
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, 2.59,0-aikaiset ja hitaammat A-ponit, 1100m
1. 3v o Dumma Mej / (SS) ei enn. -- 3.10,0ly, 200ve
2. 3v t Mia-Malin / (SS) ei enn. -- 3.10,7ly
3. 4v t Lilo WU / Chao (SG) ei enn -- 3.11,3ly
4. 4v t Tahvolan Amnesia / (IKR) 3.14,9ly -- 3.11,9ly
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m Peruttu!
4v o Pläsinpellon Napakymppi / K Puntala (LRR) 2.48,8aly --
Ponilähtö 3. tasoitusajo, 2.15,0-aikaiset ja hitaammat B-ponit, 1600m
1. 5v t Megann B / Mari H (NOK) 2.16,4 -- 2.20,0ly xx, 200ve
2. 7v o Diega's Amox / Mari H (NOK) ei enn. -- 2.20,0ly, 100ve
3. 3v t Majken B / Noka (SS) 2.20,1 -- 2.20,2ly, 50ve
4. 4v o Troublemaker / (IKR) 2.18,9aly -- 2.20,3ly, 25ve
5. 4v t Ängel Malvern / Mari H (NOK) ei enn. -- 2.20,4ly, 15ve
6. 4v t Synnöve 5594 / (Rautkymi) ei enn. -- 2.20,5ly xx, 15ve
7. 4v o Malkom Uno / Mari H (NOK) ei enn. -- 2.20,7ly
8. 3v t Majna / Maisa (FLS) 2.32,4 -- 2.20,7ly xx
9. 6v t Pikku Myy / (IKR) 2.15,0ly -- 2.20,7ly x
4v t Taiga SWE / Meow (Utopia) 2.25,3ly -- hll
3v o Lilla Ollie / Sussu (Flames) ei enn. -- hll
4v t SB Lilian / Miia (Utopia) ei enn -- hpl x
Ponilähtö 4. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m Peruttu!
12v t Prinzess B / Mari H (NOK) 2.00,9 --
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v o Lion Tamer / Oona (CARi) 1.24,5 -- 22,3ke, 800ve
2. 2v o Royal Exposure B / Sampo (Blvd) Ilm.kl. -- 22,3ke, 400ve
3. 2v o Don Renzo / Palmu (<3) 1.23,3 -- 22,4ke xx, 200ve
4. 2v t Hot Cheetah / Tapani (SS) ilm. kl. -- 22,6ke x, 100ve
5. 2v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) ilm. kl -- 22,7ke, 50ve
6. 2v t Zoie / Verna (<3) 1.23,9 -- 22,8ke
7. 2v t OR'Passion Love / Heikki (Blvd) Ilm.kl. -- 22,9ke x
8. 2v t Châteauroux / Julia (Blvd) Ilm.kl. -- 23,0ke
9. 2v o Va Va Voom / Pulmu (<3) 1.24,5 -- 23,1ke
10. 2v o Hotline / Jaakko (Team Ninitra) ilm. kl -- 23,1ke
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v t Ilo-Vampyyri / Oona (CAR) 1.48,3 -- 43,0ke, 800ve
2. 3v o Paroni Parma / Piia (HCT) 1.25,3 -- 43,1ke, 400ve
3. 3v o Kiva / Taika (<3) 1.45,2 -- 43,2ke, 200ve
4. 3v t Mystin Vellari / Nilluri (MystC) ei enn -- 43,5ke xx, 100ve
5. 3v t Lumi-Rokki / Aku (Blvd) Ilm.kl. -- 43,7ke xx, 50ve
6. 3v o Bo / Tuisku (<3) 42,0ke -- 44,0ke, 50ve
7. 3v t O.R. Esteri / Leo (Blvd) Ilm.kl. -- 44,3ke, 50ve
8. 3v o Lakritsi Sisu / Sampo (Blvd) 45,2ke -- 44,7ke
9. 3v o Huru-Parma / Mikael (MystC) ei enn -- 45,4ke
10. 3v o Hirttivaaran Perttipaavali / (Hirttivaara) ei enn. -- 45,6ke
11. 3v o Bamsett 8752 / juco (Nirat) 1.39,2 -- 45,6ke xx
3v o Hilirimpsis / Verna (<3) 1.45,9 -- hll
3v o Repolainen / Jouni (CAR) 1.45,5 -- hll
Lähtö 3. monté tasoitusajo, avoin lämminverisille, 2100m Peruttu!
8v t Lovely Legs AGR / Mari H (NOK) 1.18,3 --
Lähtö 4. monté tasoitusajo, avoin kylmäverisille, 2100m
1. 8v o DMT Promenadi / Sanna (Blvd) 25,6ake -- 28,5mke, 1500ve
2. 10v t Kekan Sarika / Hessi VR (KeKa) 24,7aly -- 28,7mke, 800ve
3. 11v o Ilmori / Aleksi (SS) 25,0 -- 28,9mke, 400ve
4. 11v o S.A. Viljami / Monica (Blvd) 25,7maly -- 30,0mke, 200ve
5. 8v o Nordbo Liemannen / Anni (Team Ninitra) 28,2mke -- 30,2mke
6. 12v o Erkinheimon Hattutemppu / Mari H (NOK) 1.26,5 -- 30,5mke
7. 11v o O.R. Kritiikki / Jessica (Blvd) 25,1maly -- 30,5mke x
Lähtö 5. ryhmäajo, 14,0-16,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
1. 5v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 15,2ake -- 15,2ake, 2000ve
2. 4v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 15,8ake -- 15,2ake, 1000ve
3. 5v t Pizazz / Noka (SS) 15,3 -- 15,3ake, 500ve
4. 5v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 15,1ake -- 16,6ake, 250ve
5. 5v o Urbn Burn / Alex (Team Ninitra) 16,4aly -- 16,7ake x
6. 6v o OR'Empire York / Thomas (Blvd) 16,1ake -- 16,9ake
7. 5v o Royal Salmiak B / Mikko (Blvd) 15,1ake -- 17,0ake
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 6v t O.R.Sonetti / Alex (Team Ninitra) 33,9ke -- 31,5ake, 2000ve
2. 4v o Gabriel I.F. / (IKR) 33,6ake -- 31,6ake, 100ve
3. 5v o Tohina / Tapani (SS) 32,2 -- 31,7ake, 500ve
4. 6v o Kekan Tosiroihu / Stig (Team Ninitra) 30,8ake -- 31,7ake, 250ve
5. 6v o Pyhä-Jysäys / (Hirttivaara) 32,5 -- 31,9ake xx, 125ve
6. 5v t Kekan Amaterasu / Anthonio K (KeKa) 30,2ake -- 32,0ake, 125ve
7. 4v t Hurlumhei I.F. / Heikki (Blvd) 34,6ake -- 32,5ake
8. 5v o Reuhu-Roope / (IKR) 30,8ake -- 32,8ake
9. 4v t Kekan Jolene / Henri YK (KeKa) 32,0ake -- 32,8ake
10. 5v o Roudan Lusiveri / Esa (Blvd) 30,6aly -- 33,1ake
11. 5v o Valtarian Akseli / Tapio (Blvd) 30,2ake -- 33,2ake
12. 4v t Iki-Kiituri / (IKR) 32,7ake -- 33,3ake