Villit 30.06.2013 tulokset
Jun 8, 2013 13:43:52 GMT
Post by Admin on Jun 8, 2013 13:43:52 GMT
Lähdöt:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
Ponilähtö 2. tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. tasoitusajo, 19,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 5. tasoitusajo, 16,0-18,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
Lähtö 6. tasoitusajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 7. ryhmäajo, 14,0-16,9-aikaiset lämmiveriset, 2100m
Lähtö 8. ryhmäajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 9. ryhmäajo, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 1609m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1-2: 500ve - 250ve- 150ve - 100ve - 50ve
Lähdöt 1-4: 1 000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
Lähdöt 5-8: 3 000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähdöt 9-10: 5 000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
1. 4v t Entlangens Milli / Piaffe (HCT) ei enn. -- 2.35,8ly, 500ve
2. 5v t Evelyn I.F. / Petra (CAR) 2.26,2aly -- 2.36,0ly, 250ve
3. 6v o Snilli Alistair / Jaana (CAR) 2.27,5aly -- 2.36,6ly, 150ve
4. 10v o Toy's Oscar / meeri (SnRa) 2.26,7a -- 2.37,4ly, 100ve
5. 8v o SB Merlin / Mariella (SRR) 2.33,2 -- 2.37,4ly x, 50ve
6. 11v o Snilli Jupiter / misery. (CAR) 2.27,3ly -- 2.37,6ly
7. 9v o SB Gubben / tarppi (SnRa) 2.32,4 -- 2.38,6ly x
9. 10v o Aken Kuujalka / laura (SnRa) 2.32,8 -- hll
10. 11v t SB Tähtisilmä / Micke (CAR) 2.26,1aly -- hpl
Ponilähtö 2. tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m
1. 10v t SB Delia Pelagia / Milja K (KeKa) 2.00,6 -- 2.20,0ly, 500ve
2. 7v t Diega's Alysha / Joonas (CAR) 2.07,7ke -- 2.20,9ly x, 250ve
3. 3v t Majken B / Noka (SS) ei enn. -- 2.21,6ly, 150ve
4. 8v o SB Peikonpoika / Mirella (CAR) 1.59,8aly -- 2.22,1ly, 100ve
14v t Stens Torhild/ misery. (CAR) 46,6aly -- hll
10v o Toy's Benjamin / Petra (CAR) 47,0ke -- hll
13v t Blindinna B / Mariella (SRR) 1.46,0a -- hml (1.)
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v t Platinumitis / Petri (Team Ninitra) 21,0ake -- 20,0ke x, 1000ve
2. 2v o Arrière Coureur / Mäkelä (HiiS) 24,7 -- 20,7ke, 500ve
3. 2v t Viper Demo / Agatha (Team Ninitra) 21,0ake -- 20,8ke, 250ve
4. 2v o Ikaros Burn / Pekka (Team Ninitra) 21,6ake -- 20,8ke, 150ve
5. 2v t Snow Desiré B / Johan (Blvd) -- 20,9ke, 100ve
6. 2v o Spoiler / Koponen (HiiS) 20,4 -- 21,1ke
7. 2v o Kaos Burn / Joonatan (Team Ninitra) 20,6ke -- 21,2ke x
8. 2v t Storyteller Hitch / Hukkala (HiiS) 23,0 -- 21,3ke
9. 2v t Gue Capucine / Micke (CAR) 21,2ke -- 21,4ke
10. 2v t She's Always Ready / meeri (SnRa) ei enn. -- 21,8ke
11. 2v o Blizzard Breeze B / Daniel (Blvd) -- 22,3ke
12. 2v t Beau Le Ciel / Nora (Blvd) 25,7ke -- 22,4ke
2v o King of the Legion / Harju (HiiS) 21,3 -- hpl
2v o Jodarok Koss / Zack (HCT) ei enn. -- hpl
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v t Kiri-Armi B / Elias (Blvd) Ilm.kl. -- 43,0ke, 1000ve
2. 3v t Simpsakka Sisu / Aleksi (SS) 45,4 -- 43,0ke, 500ve
3. 3v t Hiippari I.F. / Mikael (CAR) ei enn -- 43,1ke x, 250ve
4. 3v o Horna-Piki B / Johan (Blvd) Ilm.kl -- 43,3ke, 150ve
5. 3v t Vektoriini B / Pertti (Blvd) Ilm.kl. -- 43,6ke x
3v t Iki-Miina / Minni (HCT) 1.40,0 -- hll
Lähtö 3. tasoitusajo, 19,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
1. 3v o Brilliant My / misery. (CAR) 20,1ly -- 19,7ke, 1000ve
2. 6v t Ajalmina / Juho (AGR Stables) 19,4ake -- 19,7ke, 500ve
3. 3v o Blaze / Pulmu (<3) ei enn. -- 19,8ke x, 250ve
4. 3v t Amy AGR / Janne (AGR Stables) 20,5aly -- 20,2ke, 150ve
5. 4v t Super Candy / Saarela (HiiS) 20,2-- 20,2ke, 100ve
6. 3v o Ace / Pulmu (<3) ei enn. -- 20,5ke x
7. 3v t Chita / Pulmu (<3) ei enn. -- 21,0ke
8. 3v t Lindie Gone / Jasper (AGR Stables) 19,7ke -- 21,1ke x
9. 6v t Hurjala's Pay Day / Henna (Hurmala) 19,5 -- 21,1ke
10. 4v o If U Want / Mirella (CAR) 19,2ly -- 21,4ke
11. 3v o Rogue / Pulmu (<3) ei enn. -- 21,5ke
12. 3v t Fandorana / Zack (HCT) 19,6kex -- 21,7ke
3v t Daydiva Gone / Jenni (AGR Stables) 22,4ake -- hll
3v t Carolina Snilli / meeri (SnRa) 20,3 -- hpl
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
1. 4v o Kekan Tosiroihu / Stig (Team Ninitra) 37,5ke -- 36,4ke x, 1000ve
2. 4v t O.R.Sonetti / Alex (Team Ninitra) 38,2ke -- 37,9ke, 500ve
3. 4v o Hulabaloo I.F. / misery. (CAR) 37,5ke -- 38,7ke, 250ve
4. 4v t Roudan Tulitar / meeri (SnRa) 36,3a -- 39,2ke, 150ve
5v t Makella E.O / mari (SnRa) 37,4a -- hll
4v t Tahvolan Tirlittan / Tapani (SS) 36,1 -- hll
Lähtö 5. tasoitusajo, 16,0-18,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
1. 3v o Don Calido / Raija (Team Ninitra) 18,8aly -- 17,1ke, 3000ve
2. 3v o Raw Dex AGR / Jonne (AGR Stables) 17,1aly -- 17,5ke, 1500ve
3. 4v t Zin Othilia / Zack (HCT) 17,9 -- 17,5ke, 1000ve
4. 4v t Last Rum / Pirkka (Team Ninitra) 18,3aly -- 17,6ke, 500ve
5. 3v o Lacthes Gone / ari (SnRa) 17,1a -- 17,9ke x, 250ve
6. 3v t Arctic Phenomenon* / Henrik (Blvd) 17,4ake -- 17,9ke
7. 9v t Tierra's Janna / Jasmin (AGR Stables) 17,3ake -- 18,4ke
8. 4v o Urbn Burn / Alex (Team Ninitra) 18,3ly -- 18,6ke x
9. 4v o Moman Jasper / Scott (HCT) 18,5 -- 18,8ke
10. 3v o Silverway Gone / Juho (AGR Stables) 18,9ke -- 19,1ke
11. 4v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 18,6ly -- 19,2ke x
12. 3v o King Kobra B / Victor (Blvd) 18,3ke -- 19,4v
13. 5v t Madcap Precious / meeri (SnRa) 17,1a -- 19,5ke
14. 5v t Fontainebleau* / Elias (Blvd) 17,2ake -- 19,6ke
15. 3v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 18,9ke -- 19,8ke
3v o Challer Gone / Jaakko (AGR Stables) 18,4ke -- hml (6.)
Lähtö 6. tasoitusajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 4v o Tohina / Aleksi (SS) 32,2 -- 31,0ke, 3000ve
2. 4v t Suvi-Halla / Henrik (Blvd) 31,3ke -- 31,4ke, 1500ve
3. 5v t Snillin Herttuatar / meeri (SnRa) 31,8 -- 32,0ke, 1000ve
4. 6v o Varakiri / Tauno (Blvd) 30,1ake -- 33,1ke, 500ve
5. 4v o Valtarian Akseli / Tapio (Blvd) 31,9ke -- 33,6ke x
6. 7v t Kekan Tosirakkaus / Antero (Team Ninitra) 30,2ake -- 33,9ke
7. 4v t Guen Uniikki / Eemil (Blvd) 33,3ke -- 33,1ke
Lähtö 7. ryhmäajo, 14,0-16,9-aikaiset lämmiveriset, 2100m
1. 6v t A.C.Heartbreaker / Ronja (Team Ninitra) 15,2ake -- 15,0ake, 3000ve
2. 8v t Javindra Yemn / Scott (HCT) 15,5akex -- 15,8ake, 1500ve
3. 4v o Royal Salmiak B / Mikko (Blvd) 16,1ake -- 16,2ake, 1000ve
4. 5v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 16,4ake -- 16,2ake, 500ve
5. 4v o Vermont Charm / Sara (Team Ninitra) 16,3ake -- 16,5ake, 250ve
6. 4v t Pizazz / Tapani (SS) 16,6 -- 17,3ake
7. 6v t Synthetic Oxide* / Alex (Blvd) 14,3aly -- 17,4ake
8. 4v o Chaos Scoop Ace / Lotta (AaRr) 15,6aly -- 17,9ake
9. 12v o Crimson Village Idiot / (SRR) 1.14,1 ep -- 18,0ake
10. 8v o Blacktap LRH / Zack (HCT) 14,3 -- 18,2ake x
4v t Fiona Snilli / (SRR) 15,5ke -- hll
9v t Scaretale Ach / Marko (Team Ninitra) 15,6ake -- hml (3.)
Lähtö 8. ryhmäajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 6v t Runo-Nella / Aleksi (SS) 26,3 -- 27,0ake, 3000ve
2. 6v t Iki-Viola / Mariella (SRR) 1.28,3 -- 27,1ake, 1500ve
3. 8v o Nordbo Liemannen / Anni (Team Ninitra) 26,5ake -- 28,2ake, 1000ve
4. 9v o O.R. Roihun Ikaros / Mikko (Blvd) 25,5aly -- 28,6ake, 500ve
5. 6v t D. Dinkeli / Sofia (Blvd) 28,8ke -- 28,7ake, 250ve
6. 8v t Purnin Timangi / Akseli (Team Ninitra) 28,4ake -- 28,8ake x
7. 10v o Ilmori / Tapani (SS) 28,9 -- 28,9ake
8. 9v t Purnin Vipellys / Pipsa (Team Ninitra) 26,6kp -- 29,1ake
9. 4v t Villiparma / H Venesoja (KTR) 29,6aly -- 29,7ake
10. 8v o DMT Promenadi / Saku (Blvd) 27,0ake -- 29,8ake x
11. 7v t O.R. Roihun Madonna / Ingrid (Blvd) 26,5ake -- 30,5ake
9v t AH Hilkka / Ronja (Team Ninitra) 26,0kp -- hpl
Lähtö 9. ryhmäajo, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
1. 12v t Fade Out North / Janne (AGR Stables) 13,5ly -- 12,0aly, 5000ve
2. 9v o Torrési Monkey / Jaana (CAR) 10,0aly -- 12,1aly, 3000ve
3. 8v o Dmitry Gone / Petra (Team Ninitra) 12,6ly -- 13,0aly, 2000ve
4. 4v o Eclipse Boost* / Marle (Blvd) 12,8aly -- 13,0aly x, 1000ve
5. 12v o When Aim Gone / Jaakko (AGR Stables) 13,0ake -- 13,0aly x, 500ve
6. 7v t Chiara Lee* / Viljam (Blvd) 12,4aly -- 13,6aly
7. 11v t Mindy / Juho (AGR Stables) 13,1ke -- 13,7aly
8. 5v o Get Brutal Ace / Petra (CAR) 11,6aly -- 14,1aly
9. 8v t Bianca Express* / Keira (Blvd) 10,5aly -- 14,1aly
10. 12v t Aleksandrina Jazz / Hanna (CAR) 13,6ke -- 14,3aly
5v t Pandora Knight* / Harriet (Blvd) 13,8aly -- hlo
10v o Viktig's Close Cruiser / Jasper (AGR Stables) 11,2a -- hll
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 1609m
1. 8v o Kekan Saviyö / Anthonio K (KeKa) 23,7aly -- 22,4aly, 5000ve
2. 8v o Saltan Rigidi / Lucas (Blvd) 22,6ake -- 22,6aly, 3000ve
3. 11v o Bitumi / Marle (Blvd) 20,0aly -- 22,9aly x, 2000ve
4. 7v o Salmiakki Sisu / Oskari (Blvd) 23,4ake -- 23,3aly, 1000ve
5. 13v o Viluari / Tapani (SS) 21,2 -- 23,5aly x, 500ve
6. 7v o Kekan Sirius / Henri YK (KeKa) 24,0aly -- 23,6aly x
7. 14v o Lahjan Eversti / Mariella (SRR) 1.20,6 x -- 23,9aly
10v o Anarkisti / Juha (Blvd) 22,8aly -- hll
10v o Kuunkajo / Pentti (Team Ninitra) 22,0aly -- hml (3.)
Ponilähtö 1. tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
Ponilähtö 2. tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. tasoitusajo, 19,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 5. tasoitusajo, 16,0-18,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
Lähtö 6. tasoitusajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 7. ryhmäajo, 14,0-16,9-aikaiset lämmiveriset, 2100m
Lähtö 8. ryhmäajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 9. ryhmäajo, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 1609m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1-2: 500ve - 250ve- 150ve - 100ve - 50ve
Lähdöt 1-4: 1 000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
Lähdöt 5-8: 3 000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähdöt 9-10: 5 000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
1. 4v t Entlangens Milli / Piaffe (HCT) ei enn. -- 2.35,8ly, 500ve
2. 5v t Evelyn I.F. / Petra (CAR) 2.26,2aly -- 2.36,0ly, 250ve
3. 6v o Snilli Alistair / Jaana (CAR) 2.27,5aly -- 2.36,6ly, 150ve
4. 10v o Toy's Oscar / meeri (SnRa) 2.26,7a -- 2.37,4ly, 100ve
5. 8v o SB Merlin / Mariella (SRR) 2.33,2 -- 2.37,4ly x, 50ve
6. 11v o Snilli Jupiter / misery. (CAR) 2.27,3ly -- 2.37,6ly
7. 9v o SB Gubben / tarppi (SnRa) 2.32,4 -- 2.38,6ly x
9. 10v o Aken Kuujalka / laura (SnRa) 2.32,8 -- hll
10. 11v t SB Tähtisilmä / Micke (CAR) 2.26,1aly -- hpl
Ponilähtö 2. tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m
1. 10v t SB Delia Pelagia / Milja K (KeKa) 2.00,6 -- 2.20,0ly, 500ve
2. 7v t Diega's Alysha / Joonas (CAR) 2.07,7ke -- 2.20,9ly x, 250ve
3. 3v t Majken B / Noka (SS) ei enn. -- 2.21,6ly, 150ve
4. 8v o SB Peikonpoika / Mirella (CAR) 1.59,8aly -- 2.22,1ly, 100ve
14v t Stens Torhild/ misery. (CAR) 46,6aly -- hll
10v o Toy's Benjamin / Petra (CAR) 47,0ke -- hll
13v t Blindinna B / Mariella (SRR) 1.46,0a -- hml (1.)
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v t Platinumitis / Petri (Team Ninitra) 21,0ake -- 20,0ke x, 1000ve
2. 2v o Arrière Coureur / Mäkelä (HiiS) 24,7 -- 20,7ke, 500ve
3. 2v t Viper Demo / Agatha (Team Ninitra) 21,0ake -- 20,8ke, 250ve
4. 2v o Ikaros Burn / Pekka (Team Ninitra) 21,6ake -- 20,8ke, 150ve
5. 2v t Snow Desiré B / Johan (Blvd) -- 20,9ke, 100ve
6. 2v o Spoiler / Koponen (HiiS) 20,4 -- 21,1ke
7. 2v o Kaos Burn / Joonatan (Team Ninitra) 20,6ke -- 21,2ke x
8. 2v t Storyteller Hitch / Hukkala (HiiS) 23,0 -- 21,3ke
9. 2v t Gue Capucine / Micke (CAR) 21,2ke -- 21,4ke
10. 2v t She's Always Ready / meeri (SnRa) ei enn. -- 21,8ke
11. 2v o Blizzard Breeze B / Daniel (Blvd) -- 22,3ke
12. 2v t Beau Le Ciel / Nora (Blvd) 25,7ke -- 22,4ke
2v o King of the Legion / Harju (HiiS) 21,3 -- hpl
2v o Jodarok Koss / Zack (HCT) ei enn. -- hpl
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v t Kiri-Armi B / Elias (Blvd) Ilm.kl. -- 43,0ke, 1000ve
2. 3v t Simpsakka Sisu / Aleksi (SS) 45,4 -- 43,0ke, 500ve
3. 3v t Hiippari I.F. / Mikael (CAR) ei enn -- 43,1ke x, 250ve
4. 3v o Horna-Piki B / Johan (Blvd) Ilm.kl -- 43,3ke, 150ve
5. 3v t Vektoriini B / Pertti (Blvd) Ilm.kl. -- 43,6ke x
3v t Iki-Miina / Minni (HCT) 1.40,0 -- hll
Lähtö 3. tasoitusajo, 19,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
1. 3v o Brilliant My / misery. (CAR) 20,1ly -- 19,7ke, 1000ve
2. 6v t Ajalmina / Juho (AGR Stables) 19,4ake -- 19,7ke, 500ve
3. 3v o Blaze / Pulmu (<3) ei enn. -- 19,8ke x, 250ve
4. 3v t Amy AGR / Janne (AGR Stables) 20,5aly -- 20,2ke, 150ve
5. 4v t Super Candy / Saarela (HiiS) 20,2-- 20,2ke, 100ve
6. 3v o Ace / Pulmu (<3) ei enn. -- 20,5ke x
7. 3v t Chita / Pulmu (<3) ei enn. -- 21,0ke
8. 3v t Lindie Gone / Jasper (AGR Stables) 19,7ke -- 21,1ke x
9. 6v t Hurjala's Pay Day / Henna (Hurmala) 19,5 -- 21,1ke
10. 4v o If U Want / Mirella (CAR) 19,2ly -- 21,4ke
11. 3v o Rogue / Pulmu (<3) ei enn. -- 21,5ke
12. 3v t Fandorana / Zack (HCT) 19,6kex -- 21,7ke
3v t Daydiva Gone / Jenni (AGR Stables) 22,4ake -- hll
3v t Carolina Snilli / meeri (SnRa) 20,3 -- hpl
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
1. 4v o Kekan Tosiroihu / Stig (Team Ninitra) 37,5ke -- 36,4ke x, 1000ve
2. 4v t O.R.Sonetti / Alex (Team Ninitra) 38,2ke -- 37,9ke, 500ve
3. 4v o Hulabaloo I.F. / misery. (CAR) 37,5ke -- 38,7ke, 250ve
4. 4v t Roudan Tulitar / meeri (SnRa) 36,3a -- 39,2ke, 150ve
5v t Makella E.O / mari (SnRa) 37,4a -- hll
4v t Tahvolan Tirlittan / Tapani (SS) 36,1 -- hll
Lähtö 5. tasoitusajo, 16,0-18,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
1. 3v o Don Calido / Raija (Team Ninitra) 18,8aly -- 17,1ke, 3000ve
2. 3v o Raw Dex AGR / Jonne (AGR Stables) 17,1aly -- 17,5ke, 1500ve
3. 4v t Zin Othilia / Zack (HCT) 17,9 -- 17,5ke, 1000ve
4. 4v t Last Rum / Pirkka (Team Ninitra) 18,3aly -- 17,6ke, 500ve
5. 3v o Lacthes Gone / ari (SnRa) 17,1a -- 17,9ke x, 250ve
6. 3v t Arctic Phenomenon* / Henrik (Blvd) 17,4ake -- 17,9ke
7. 9v t Tierra's Janna / Jasmin (AGR Stables) 17,3ake -- 18,4ke
8. 4v o Urbn Burn / Alex (Team Ninitra) 18,3ly -- 18,6ke x
9. 4v o Moman Jasper / Scott (HCT) 18,5 -- 18,8ke
10. 3v o Silverway Gone / Juho (AGR Stables) 18,9ke -- 19,1ke
11. 4v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 18,6ly -- 19,2ke x
12. 3v o King Kobra B / Victor (Blvd) 18,3ke -- 19,4v
13. 5v t Madcap Precious / meeri (SnRa) 17,1a -- 19,5ke
14. 5v t Fontainebleau* / Elias (Blvd) 17,2ake -- 19,6ke
15. 3v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 18,9ke -- 19,8ke
3v o Challer Gone / Jaakko (AGR Stables) 18,4ke -- hml (6.)
Lähtö 6. tasoitusajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 4v o Tohina / Aleksi (SS) 32,2 -- 31,0ke, 3000ve
2. 4v t Suvi-Halla / Henrik (Blvd) 31,3ke -- 31,4ke, 1500ve
3. 5v t Snillin Herttuatar / meeri (SnRa) 31,8 -- 32,0ke, 1000ve
4. 6v o Varakiri / Tauno (Blvd) 30,1ake -- 33,1ke, 500ve
5. 4v o Valtarian Akseli / Tapio (Blvd) 31,9ke -- 33,6ke x
6. 7v t Kekan Tosirakkaus / Antero (Team Ninitra) 30,2ake -- 33,9ke
7. 4v t Guen Uniikki / Eemil (Blvd) 33,3ke -- 33,1ke
Lähtö 7. ryhmäajo, 14,0-16,9-aikaiset lämmiveriset, 2100m
1. 6v t A.C.Heartbreaker / Ronja (Team Ninitra) 15,2ake -- 15,0ake, 3000ve
2. 8v t Javindra Yemn / Scott (HCT) 15,5akex -- 15,8ake, 1500ve
3. 4v o Royal Salmiak B / Mikko (Blvd) 16,1ake -- 16,2ake, 1000ve
4. 5v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 16,4ake -- 16,2ake, 500ve
5. 4v o Vermont Charm / Sara (Team Ninitra) 16,3ake -- 16,5ake, 250ve
6. 4v t Pizazz / Tapani (SS) 16,6 -- 17,3ake
7. 6v t Synthetic Oxide* / Alex (Blvd) 14,3aly -- 17,4ake
8. 4v o Chaos Scoop Ace / Lotta (AaRr) 15,6aly -- 17,9ake
9. 12v o Crimson Village Idiot / (SRR) 1.14,1 ep -- 18,0ake
10. 8v o Blacktap LRH / Zack (HCT) 14,3 -- 18,2ake x
4v t Fiona Snilli / (SRR) 15,5ke -- hll
9v t Scaretale Ach / Marko (Team Ninitra) 15,6ake -- hml (3.)
Lähtö 8. ryhmäajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 6v t Runo-Nella / Aleksi (SS) 26,3 -- 27,0ake, 3000ve
2. 6v t Iki-Viola / Mariella (SRR) 1.28,3 -- 27,1ake, 1500ve
3. 8v o Nordbo Liemannen / Anni (Team Ninitra) 26,5ake -- 28,2ake, 1000ve
4. 9v o O.R. Roihun Ikaros / Mikko (Blvd) 25,5aly -- 28,6ake, 500ve
5. 6v t D. Dinkeli / Sofia (Blvd) 28,8ke -- 28,7ake, 250ve
6. 8v t Purnin Timangi / Akseli (Team Ninitra) 28,4ake -- 28,8ake x
7. 10v o Ilmori / Tapani (SS) 28,9 -- 28,9ake
8. 9v t Purnin Vipellys / Pipsa (Team Ninitra) 26,6kp -- 29,1ake
9. 4v t Villiparma / H Venesoja (KTR) 29,6aly -- 29,7ake
10. 8v o DMT Promenadi / Saku (Blvd) 27,0ake -- 29,8ake x
11. 7v t O.R. Roihun Madonna / Ingrid (Blvd) 26,5ake -- 30,5ake
9v t AH Hilkka / Ronja (Team Ninitra) 26,0kp -- hpl
Lähtö 9. ryhmäajo, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
1. 12v t Fade Out North / Janne (AGR Stables) 13,5ly -- 12,0aly, 5000ve
2. 9v o Torrési Monkey / Jaana (CAR) 10,0aly -- 12,1aly, 3000ve
3. 8v o Dmitry Gone / Petra (Team Ninitra) 12,6ly -- 13,0aly, 2000ve
4. 4v o Eclipse Boost* / Marle (Blvd) 12,8aly -- 13,0aly x, 1000ve
5. 12v o When Aim Gone / Jaakko (AGR Stables) 13,0ake -- 13,0aly x, 500ve
6. 7v t Chiara Lee* / Viljam (Blvd) 12,4aly -- 13,6aly
7. 11v t Mindy / Juho (AGR Stables) 13,1ke -- 13,7aly
8. 5v o Get Brutal Ace / Petra (CAR) 11,6aly -- 14,1aly
9. 8v t Bianca Express* / Keira (Blvd) 10,5aly -- 14,1aly
10. 12v t Aleksandrina Jazz / Hanna (CAR) 13,6ke -- 14,3aly
5v t Pandora Knight* / Harriet (Blvd) 13,8aly -- hlo
10v o Viktig's Close Cruiser / Jasper (AGR Stables) 11,2a -- hll
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 1609m
1. 8v o Kekan Saviyö / Anthonio K (KeKa) 23,7aly -- 22,4aly, 5000ve
2. 8v o Saltan Rigidi / Lucas (Blvd) 22,6ake -- 22,6aly, 3000ve
3. 11v o Bitumi / Marle (Blvd) 20,0aly -- 22,9aly x, 2000ve
4. 7v o Salmiakki Sisu / Oskari (Blvd) 23,4ake -- 23,3aly, 1000ve
5. 13v o Viluari / Tapani (SS) 21,2 -- 23,5aly x, 500ve
6. 7v o Kekan Sirius / Henri YK (KeKa) 24,0aly -- 23,6aly x
7. 14v o Lahjan Eversti / Mariella (SRR) 1.20,6 x -- 23,9aly
10v o Anarkisti / Juha (Blvd) 22,8aly -- hll
10v o Kuunkajo / Pentti (Team Ninitra) 22,0aly -- hml (3.)