Villit 01.06.2013 tulokset
May 21, 2013 17:06:09 GMT
Post by Admin on May 21, 2013 17:06:09 GMT
Lähdöt:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
Ponilähtö 2. tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. ryhmäajo, 20,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
Lähtö 4. ryhmäajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 5. ryhmäajo, 17,0-19,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 1609m
Lähtö 7. tasoitusajo, 14,0-16,9-aikaiset lämmiveriset, 2100m
Lähtö 8. tasoitusajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 9. ryhmäajo, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 1609m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1-2: 500ve - 250ve- 150ve - 100ve - 50ve
Lähdöt 1-4: 1 000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
Lähdöt 5-8: 3 000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähdöt 9-10: 5 000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
1. 3v t Tipin Kipinä / Veera (HäRa) ei enn -- 2.53,0ly, 500ve
2. 3v t Sofias Kramdjur / Veera (HäRa) ei enn -- 2.53,0ly, 250ve
3. 5v t Toy's Caramel / tarppi (SnRa) 2.47,2a -- 2.53,6ly x, 150ve
4. 7v o SB Hugo / torppi (SnRa) 2.48,9a -- 2.56,0ly, 100ve
5. 9v o Hades Tiggare / (SnRa) 2.46,7 -- 2.56,3ly x
6. 3v t Viktoria / (HiiS) 2.50,7 -- 2.57,2ly
7. 8v t Jade MÄN / (SnRa) 2.48,0a -- 2.57,4ly
Ponilähtö 2. tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m
1. 3v o Bamboozle I.F. / (SnRa) 2.19,3 -- 2.20,0ly, 500ve
2. 3v t Vit Pärla / (Nirat) 1.41,4 -- 2.20,0ly x, 250ve
3. 3v t Hertigs Ebba SWE / (SnRa) ei enn. -- 2.20,7ly, 150ve
4. 4v t Midsommar Månsken / (HiiS) 2.15,9 -- 2.20,9ly x, 100ve
5. 4v t Meghan B / (SnRa) 2.19,9 -- 2.21,1ly, 50ve
6. 3v t Snövit / juco (Nirat) 1.42,6 -- 2.21,3ly
7. 3v t Törnrosa / (Nirat) 1.43,4 -- 2.23,1ly
8. 3v o Anstiftan / (Nirat) 1.43,3 -- 2.23,3ly x
9. 3v t Parents' Rejection Of / Veera (HäRa) ei enn -- 2.23,7ly
10. 3v t Sabrina / Veera (HäRa) ei enn -- 2.24,3ly x
4v o Trouble Maker/ (HiiS) 2.15,6 -- hll
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v t Sweet Sensation / Veera (HäRa) ei enn -- 20,2ke x, 1000ve
2. 2v t Carolina Snilli / (SnRa) 21,6 -- 20,3ke, 500ve
3. 2v t Platinumitis / Petri (Team Ninitra) ilm. kl -- 20,5ke, 250ve
4. 2v o Kaos Burn / Joonatan (Team Ninitra) ilm. kl -- 20,6ke, 150ve
5. 2v t Viper Demo / Agatha (Team Ninitra) ilm. kl -- 20,8ke, 100ve
6. 2v o RL Red Time / Emilia (RR) ei enn -- 21,1ke
7. 2v t Madonna ARZ / Veera (HäRa) ei enn -- 21,6ke
8. 2v t Storyteller Hitch / Hukkala (HiiS) 23,0 -- 21,7ke
9. 2v t Royal Velvet B / Henri (Blvd) 21,7ke -- 21,8ke x
10. 2v t Tierra's Krina / Veera (HäRa) 18,6 -- 22,0ke x
2v o Ikaros Burn / Pekka (Team Ninitra) ilm. kl -- hml (1.)
2v t Adelaida / Veera (HäRa) ei enn -- hpl
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v o Roiheri / T Aho (RaTu) 48,6ke -- 43,9ke, 1000ve
2. 3v t Hurlumhei I.F. / Heikki (Blvd) 49,8ke -- 44,5ke, 500ve
3. 3v t Harhareitti / Petra (KuBa) 1.31,5 -- 44,5ke x, 250ve
4. 3v t Roudan Tulitar / (SnRa) 43,5 -- 44,8ke, 150ve
5. 3v t Tahvolan Tirlittan / Aleksi (SS) 36,1 -- 45,0ke, 100ve
6. 3v t Kohtalon Kauneus / Veera (HäRa) 40,4 -- 45,2ke x
7. 3v t Snillin Milli / Maisa (Blvd) 49,3ke -- 45,2ke
8. 3v t Iki-Tuli / Aleksi (Blvd) 48,8ke -- 45,4ke
9. 3v o Paroni Parma / Piia (HCT) ei enn. -- 45,4ke x
10. 3v o Pirun Tuhovaihde / Emilia (RR) ei enn -- 45,5ke
11. 3v t Simpsakka Sisu / Tapani(SS) ilm. kl -- 46,6ke
3v o Purnin Grudi / Iiro (Blvd) 47,5ke -- hll
Lähtö 3. ryhmäajo, 20,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m Juostu rutiinina!
1. 3v o Antonio Express / Veera (HäRa) ei enn -- 20,8
3v t Rl Judi / Emilia (RR) 22,6 -- hll
3v t Super Candy / Elisa (SS) 22,4a -- hll
Lähtö 4. ryhmäajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
1. 4v o Tohina / Aleksi (SS) 35,2 - 37,3ake, 1000ve
2. 5v t Snillin Herttuatar / (SnRa) 36,0a -- 37,6ake, 500ve
3. 4v o Kekan Tosiroihu / Stig (Team Ninitra) 37,5ke -- 39,6ake, 250ve
4. 4v o Iki-Unohdus / Ville K. (Sura) 38,2ke -- 40,2ake x, 150ve
5. 4v o Eevertti I.F. / (SnRa) 37,5a -- 40,9ake, 100ve
6. 4v t Hornan Tuuli / M Krohn (RaTu) 36,9ke -- 41,2ake x
7. 4v o Tahon Jokeri / T.Aho (Blvd) 36,5ake -- 41,7ake
8. 4v t Ravilan Lauluton / Emilia (RR) 41,3 -- 41,8ake
9. 4v t O.R.Sonetti / Alex (Team Ninitra) 38,2ke -- 41,8ake
10. 6v o Hiskilii / H Tuisku (RaTu) 37,2ke -- 41,9ake x
11. 4v t Makella E.O / (SnRa) 37,4a -- 41,9ake
4v t Kiri-Helmi B / Markus (Blvd) 39,2ake -- hll
Lähtö 5. ryhmäajo, 17,0-19,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
1. 3v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 18,9ke -- 16,2aly, 3000ve
2. 3v o Fabio Snilli / (SnRa) 19,5a -- 16,2aly xx, 1500ve
3. 4v t Last Rum / Pirkka (Team Ninitra) 18,3aly -- 16,3aly, 1000ve
4. 3v o Don Calido / Raija (Team Ninitra) 18,8aly -- 16,4aly, 500ve
5. 3v t Fortuned B / Sofia (Blvd) 19,8aly -- 16,4aly, 250ve
6. 4v o Urbn Burn / Alex (Team Ninitra) 18,3ly -- 17,1aly
7. 3v t Gravity of Life / (SnRa) 19,9a -- 17,3aly
8. 3v t Pizazz / Tapani (SS) 18,1 -- 17,7aly
9. 3v o Lacthes Gone / (SnRa) 19,4a -- 17,7aly x
10. 4v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 18,6ly -- 18,4aly
11. 3v o Coffeetogo / Aleksi (SS) 17,3 -- 18,5aly
4v t Madcap Precious / (SnRa) 18,0 -- hml (7.)
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 1609m
1. 6v o Tappura Mieli / Veera (HäRa) 33,9 -- 29,3aly, 3000ve
2. 5v o Iki-Väinö / (SnRa) 34,4 -- 29,3aly, 1500ve
3. 4v t Villiparma / H Venesoja (KTR) 30,0ake -- 29,6aly, 1500ve
4. 9v o Ilmori / Tapani (SS) 30,2 -- 29,7aly, 500ve
5. 5v o Iki-Eemeli / Tuukka (Breawa) 1.31.6 -- 29,8aly, 250ve
6. 7v t Riimitär BRE / Miltsu (Breawa) 1.32,9ke -- 30,2aly x
7. 6v o Varakiri / Tauno (Blvd) 30,1ake -- 30,3aly
8. 5v o Paradoksi B / Timo (Blvd) 30,7ke -- 30,4aly x
9. 5v o Filleri / Roope (Blvd) 30,3ke -- 31,5aly
10. 5v o Maissimysteeri / Emilia (RR) 32,2 -- hll
11. 7v t Kekan Tosirakkaus / Antero (Team Ninitra) 30,2ake -- hpl
12. 5v o O.R. Roihun Elijah / Jonas (Blvd) 33,8ake -- hll
Lähtö 7. tasoitusajo, 14,0-16,9-aikaiset lämmiveriset, 2100m
1. 6v t Synthetic Oxide / Alex (Blvd) 14,3aly -- 14,1ke, 3000ve
2. 6v t A.C.Heartbreaker / Ronja (Team Ninitra) 15,2ake -- 14,5ke, 1500ve
3. 6v o Halo Speed / (SnRa) 14,1a -- 14,5ke, 1000ve
4. 5v t Lindsay Gold / Juuso (Blvd) 16,8ke -- 14,7ke x, 500ve
5. 4v o Vermont Charm / Sara (Team Ninitra) 16,3ake -- 14,7ke, 250ve
6. 4v t Rolls-Royce Silver Seraph / Santeri M. (Sura) 15,1ke -- 15,2ke x
7. 4v o Victorious Upland / Toni I. (PRvOy) 16,0a -- 15,7ke
8. 4v o Royal Salmiak B / Mikko (Blvd) 16,1ake -- 15,8ke
9. 5v o Superme Raiso / Emilia (RR) 15,0 -- 15,9ke x
10. 5v t Brutal Love Ace / Mika H. (PRvOy) 14,0a -- 16,2ke
11. 6v o Cadillac Snilli / (SnRa) 15,7a -- 16,3ke x
12. 5v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 16,4ake -- 17,3ke
13. 9v t Scaretale Ach / Marko (Team Ninitra) 15,6ake -- 17,4ke
6v t Fiona Snilli / (SnRa) 15,5 -- hll
5v t Giselle Duán / (SnRa) 15,1 -- hll
16. 7v t Jupiter's Funny Face / Miltsu (Breawa) 16,3aly -- hpl
Lähtö 8. tasoitusajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 5v t Lakean Siluetti / Ami (Blvd) 29,5ake -- 25,6ke, 3000ve
2. 5v o Salaman Hiski / T Aho (RaTu) 27,3ke -- 25,6ke, 1500ve
3. 6v t Valtarian Kirpaus / (SnRa) 25,5a -- 26,3ke, 1000ve
4. 6v o Pirun Kartturi / Eero (Blvd) 25,8ke -- 26,6ke, 500ve
5. 9v t AH Hilkka / Ronja (Team Ninitra) 26,0kp -- 26,6ke x, 250ve
6. 12v o M.L. Leiskaus / (SnRa) 25,8a - 27,3ke
7. 9v t Purnin Vipellys / Pipsa (Team Ninitra) 26,6kp -- 27,6ke
8. 9v o Canditaatti EW / Arto (Blvd) 25,1ke -- 28,1ke x
9. 5v o Alvaro Sisu / Toni I. (Sisu) 29,5a -- 28,4ke
10. 6v t Virturi / H Tuisku (RaTu) 26,4ake -- 29,2ke x
11. 8v o O.R. Roihun Roomeo / Victor (Blvd) 26,0ake -- 29,3ke
12. 6v o Simsalabim I.F. / (SnRa) 25,5 -- 29,3ke
13. 5v t Hornatar Sisu / Mika H. (Sisu) 29,2a -- 29,5ke
14. 8v t Purnin Timangi / Akseli (Team Ninitra) 28,4ake -- 29,5ke
8v o Nordbo Liemannen / Anni (Team Ninitra) 26,5ake -- hpl
5v t Iki-Halla / Vibaja (PCS) 1.26,3x -- hpl
Lähtö 9. ryhmäajo, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
1. 5v t Zhannochka / Santeri M. (Sura) 10,7aly -- 11,2aly, 5000ve
2. 10v o Matthew Luned / Toni I. (PRvOy) 11,0a -- 11,3aly, 3000ve
3. 7v o Hot Shot Ace / Mari P. (Sura) 10,8aly -- 11,3aly x, 2000ve
4. 7v o Cosmic Alfa / Lucas (Blvd) 10,2aly -- 11,5aly, 1000ve
5. 6v o Patrik di Noir / Marle (Blvd) 13,7ake -- 11,9aly, 500ve
6. 4v o Cry Me a River / Mari P. (Sura) 13,8aly -- 12,0aly
7. 5v o Tovarishch Krasznyi / Pertti J. (Sura) 11,6aly -- 12,1aly
8. 4v o Eclipse Boost / Nora (Blvd) 12,8aly -- 12,2aly
9. 6v o Arctic Wolf / Johan (Blvd) 11,5aly -- 12,6aly
10. 8v o Deadline Jazz / Rikkia (RR) 10,3 -- 12,9aly
11. 10v t Frostbite / Emilia (RR) 13,9 -- 13,4aly x
12. 9v t MC Faast And Tiny / Matti (RR) 11,3 -- 14,6aly
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 1609m
1. 7v t Tuimatar KND / Mika H. (Sisu) 21,9a -- 22,2aly, 5000ve
2. 10v o O.R. Roihun Lucifer / Juuso (Blvd) 20,4aly -- 22,3aly, 3000ve
3. 6v o DMT Jysky / Toni I. (Sisu) 24,1a -- 22,4aly x, 2000ve
4. 10v o Anarkisti / Juha (Blvd) 22,8aly -- 22,9aly, 1000ve
5. 9v t O.R. Roihun Amber / Thomas (Blvd) 22,5aly -- 22,9aly, 500ve
6. 13v t Lahjan Balleriina / (SnRa) 23,6a -- 23,3aly
7. 6v t Notaari / M Krohn (RaTu) 23,8ake -- 23,4aly
8. 10v o Kuunkajo / Pentti (Team Ninitra) 22,1ake -- 23,5aly
9. 11v o Bitumi / Marle (Blvd) 20,0aly -- 24,0aly x
10. 9v o Mitä Missä TÄH / Miltsu (Breawa) 1.24,7 -- 24,1aly
11. 9v r Aromani / H Aho (RaTu) 23,4aly -- 24,4aly
7v o Hertta Soturi / H Tuisku (RaTu) 23,7aly -- hpl
Ponilähtö 1. tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
Ponilähtö 2. tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. ryhmäajo, 20,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
Lähtö 4. ryhmäajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 5. ryhmäajo, 17,0-19,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 1609m
Lähtö 7. tasoitusajo, 14,0-16,9-aikaiset lämmiveriset, 2100m
Lähtö 8. tasoitusajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 9. ryhmäajo, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 1609m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1-2: 500ve - 250ve- 150ve - 100ve - 50ve
Lähdöt 1-4: 1 000ve - 500ve - 250ve - 150ve - 100ve
Lähdöt 5-8: 3 000ve - 1500ve - 1000ve - 500ve - 250ve
Lähdöt 9-10: 5 000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
1. 3v t Tipin Kipinä / Veera (HäRa) ei enn -- 2.53,0ly, 500ve
2. 3v t Sofias Kramdjur / Veera (HäRa) ei enn -- 2.53,0ly, 250ve
3. 5v t Toy's Caramel / tarppi (SnRa) 2.47,2a -- 2.53,6ly x, 150ve
4. 7v o SB Hugo / torppi (SnRa) 2.48,9a -- 2.56,0ly, 100ve
5. 9v o Hades Tiggare / (SnRa) 2.46,7 -- 2.56,3ly x
6. 3v t Viktoria / (HiiS) 2.50,7 -- 2.57,2ly
7. 8v t Jade MÄN / (SnRa) 2.48,0a -- 2.57,4ly
Ponilähtö 2. tasoitusajo, avoin B-poneille, 1600m
1. 3v o Bamboozle I.F. / (SnRa) 2.19,3 -- 2.20,0ly, 500ve
2. 3v t Vit Pärla / (Nirat) 1.41,4 -- 2.20,0ly x, 250ve
3. 3v t Hertigs Ebba SWE / (SnRa) ei enn. -- 2.20,7ly, 150ve
4. 4v t Midsommar Månsken / (HiiS) 2.15,9 -- 2.20,9ly x, 100ve
5. 4v t Meghan B / (SnRa) 2.19,9 -- 2.21,1ly, 50ve
6. 3v t Snövit / juco (Nirat) 1.42,6 -- 2.21,3ly
7. 3v t Törnrosa / (Nirat) 1.43,4 -- 2.23,1ly
8. 3v o Anstiftan / (Nirat) 1.43,3 -- 2.23,3ly x
9. 3v t Parents' Rejection Of / Veera (HäRa) ei enn -- 2.23,7ly
10. 3v t Sabrina / Veera (HäRa) ei enn -- 2.24,3ly x
4v o Trouble Maker/ (HiiS) 2.15,6 -- hll
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v t Sweet Sensation / Veera (HäRa) ei enn -- 20,2ke x, 1000ve
2. 2v t Carolina Snilli / (SnRa) 21,6 -- 20,3ke, 500ve
3. 2v t Platinumitis / Petri (Team Ninitra) ilm. kl -- 20,5ke, 250ve
4. 2v o Kaos Burn / Joonatan (Team Ninitra) ilm. kl -- 20,6ke, 150ve
5. 2v t Viper Demo / Agatha (Team Ninitra) ilm. kl -- 20,8ke, 100ve
6. 2v o RL Red Time / Emilia (RR) ei enn -- 21,1ke
7. 2v t Madonna ARZ / Veera (HäRa) ei enn -- 21,6ke
8. 2v t Storyteller Hitch / Hukkala (HiiS) 23,0 -- 21,7ke
9. 2v t Royal Velvet B / Henri (Blvd) 21,7ke -- 21,8ke x
10. 2v t Tierra's Krina / Veera (HäRa) 18,6 -- 22,0ke x
2v o Ikaros Burn / Pekka (Team Ninitra) ilm. kl -- hml (1.)
2v t Adelaida / Veera (HäRa) ei enn -- hpl
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v o Roiheri / T Aho (RaTu) 48,6ke -- 43,9ke, 1000ve
2. 3v t Hurlumhei I.F. / Heikki (Blvd) 49,8ke -- 44,5ke, 500ve
3. 3v t Harhareitti / Petra (KuBa) 1.31,5 -- 44,5ke x, 250ve
4. 3v t Roudan Tulitar / (SnRa) 43,5 -- 44,8ke, 150ve
5. 3v t Tahvolan Tirlittan / Aleksi (SS) 36,1 -- 45,0ke, 100ve
6. 3v t Kohtalon Kauneus / Veera (HäRa) 40,4 -- 45,2ke x
7. 3v t Snillin Milli / Maisa (Blvd) 49,3ke -- 45,2ke
8. 3v t Iki-Tuli / Aleksi (Blvd) 48,8ke -- 45,4ke
9. 3v o Paroni Parma / Piia (HCT) ei enn. -- 45,4ke x
10. 3v o Pirun Tuhovaihde / Emilia (RR) ei enn -- 45,5ke
11. 3v t Simpsakka Sisu / Tapani(SS) ilm. kl -- 46,6ke
3v o Purnin Grudi / Iiro (Blvd) 47,5ke -- hll
Lähtö 3. ryhmäajo, 20,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m Juostu rutiinina!
1. 3v o Antonio Express / Veera (HäRa) ei enn -- 20,8
3v t Rl Judi / Emilia (RR) 22,6 -- hll
3v t Super Candy / Elisa (SS) 22,4a -- hll
Lähtö 4. ryhmäajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
1. 4v o Tohina / Aleksi (SS) 35,2 - 37,3ake, 1000ve
2. 5v t Snillin Herttuatar / (SnRa) 36,0a -- 37,6ake, 500ve
3. 4v o Kekan Tosiroihu / Stig (Team Ninitra) 37,5ke -- 39,6ake, 250ve
4. 4v o Iki-Unohdus / Ville K. (Sura) 38,2ke -- 40,2ake x, 150ve
5. 4v o Eevertti I.F. / (SnRa) 37,5a -- 40,9ake, 100ve
6. 4v t Hornan Tuuli / M Krohn (RaTu) 36,9ke -- 41,2ake x
7. 4v o Tahon Jokeri / T.Aho (Blvd) 36,5ake -- 41,7ake
8. 4v t Ravilan Lauluton / Emilia (RR) 41,3 -- 41,8ake
9. 4v t O.R.Sonetti / Alex (Team Ninitra) 38,2ke -- 41,8ake
10. 6v o Hiskilii / H Tuisku (RaTu) 37,2ke -- 41,9ake x
11. 4v t Makella E.O / (SnRa) 37,4a -- 41,9ake
4v t Kiri-Helmi B / Markus (Blvd) 39,2ake -- hll
Lähtö 5. ryhmäajo, 17,0-19,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
1. 3v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 18,9ke -- 16,2aly, 3000ve
2. 3v o Fabio Snilli / (SnRa) 19,5a -- 16,2aly xx, 1500ve
3. 4v t Last Rum / Pirkka (Team Ninitra) 18,3aly -- 16,3aly, 1000ve
4. 3v o Don Calido / Raija (Team Ninitra) 18,8aly -- 16,4aly, 500ve
5. 3v t Fortuned B / Sofia (Blvd) 19,8aly -- 16,4aly, 250ve
6. 4v o Urbn Burn / Alex (Team Ninitra) 18,3ly -- 17,1aly
7. 3v t Gravity of Life / (SnRa) 19,9a -- 17,3aly
8. 3v t Pizazz / Tapani (SS) 18,1 -- 17,7aly
9. 3v o Lacthes Gone / (SnRa) 19,4a -- 17,7aly x
10. 4v o Gatling Burn / Stig (Team Ninitra) 18,6ly -- 18,4aly
11. 3v o Coffeetogo / Aleksi (SS) 17,3 -- 18,5aly
4v t Madcap Precious / (SnRa) 18,0 -- hml (7.)
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 1609m
1. 6v o Tappura Mieli / Veera (HäRa) 33,9 -- 29,3aly, 3000ve
2. 5v o Iki-Väinö / (SnRa) 34,4 -- 29,3aly, 1500ve
3. 4v t Villiparma / H Venesoja (KTR) 30,0ake -- 29,6aly, 1500ve
4. 9v o Ilmori / Tapani (SS) 30,2 -- 29,7aly, 500ve
5. 5v o Iki-Eemeli / Tuukka (Breawa) 1.31.6 -- 29,8aly, 250ve
6. 7v t Riimitär BRE / Miltsu (Breawa) 1.32,9ke -- 30,2aly x
7. 6v o Varakiri / Tauno (Blvd) 30,1ake -- 30,3aly
8. 5v o Paradoksi B / Timo (Blvd) 30,7ke -- 30,4aly x
9. 5v o Filleri / Roope (Blvd) 30,3ke -- 31,5aly
10. 5v o Maissimysteeri / Emilia (RR) 32,2 -- hll
11. 7v t Kekan Tosirakkaus / Antero (Team Ninitra) 30,2ake -- hpl
12. 5v o O.R. Roihun Elijah / Jonas (Blvd) 33,8ake -- hll
Lähtö 7. tasoitusajo, 14,0-16,9-aikaiset lämmiveriset, 2100m
1. 6v t Synthetic Oxide / Alex (Blvd) 14,3aly -- 14,1ke, 3000ve
2. 6v t A.C.Heartbreaker / Ronja (Team Ninitra) 15,2ake -- 14,5ke, 1500ve
3. 6v o Halo Speed / (SnRa) 14,1a -- 14,5ke, 1000ve
4. 5v t Lindsay Gold / Juuso (Blvd) 16,8ke -- 14,7ke x, 500ve
5. 4v o Vermont Charm / Sara (Team Ninitra) 16,3ake -- 14,7ke, 250ve
6. 4v t Rolls-Royce Silver Seraph / Santeri M. (Sura) 15,1ke -- 15,2ke x
7. 4v o Victorious Upland / Toni I. (PRvOy) 16,0a -- 15,7ke
8. 4v o Royal Salmiak B / Mikko (Blvd) 16,1ake -- 15,8ke
9. 5v o Superme Raiso / Emilia (RR) 15,0 -- 15,9ke x
10. 5v t Brutal Love Ace / Mika H. (PRvOy) 14,0a -- 16,2ke
11. 6v o Cadillac Snilli / (SnRa) 15,7a -- 16,3ke x
12. 5v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 16,4ake -- 17,3ke
13. 9v t Scaretale Ach / Marko (Team Ninitra) 15,6ake -- 17,4ke
6v t Fiona Snilli / (SnRa) 15,5 -- hll
5v t Giselle Duán / (SnRa) 15,1 -- hll
16. 7v t Jupiter's Funny Face / Miltsu (Breawa) 16,3aly -- hpl
Lähtö 8. tasoitusajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 5v t Lakean Siluetti / Ami (Blvd) 29,5ake -- 25,6ke, 3000ve
2. 5v o Salaman Hiski / T Aho (RaTu) 27,3ke -- 25,6ke, 1500ve
3. 6v t Valtarian Kirpaus / (SnRa) 25,5a -- 26,3ke, 1000ve
4. 6v o Pirun Kartturi / Eero (Blvd) 25,8ke -- 26,6ke, 500ve
5. 9v t AH Hilkka / Ronja (Team Ninitra) 26,0kp -- 26,6ke x, 250ve
6. 12v o M.L. Leiskaus / (SnRa) 25,8a - 27,3ke
7. 9v t Purnin Vipellys / Pipsa (Team Ninitra) 26,6kp -- 27,6ke
8. 9v o Canditaatti EW / Arto (Blvd) 25,1ke -- 28,1ke x
9. 5v o Alvaro Sisu / Toni I. (Sisu) 29,5a -- 28,4ke
10. 6v t Virturi / H Tuisku (RaTu) 26,4ake -- 29,2ke x
11. 8v o O.R. Roihun Roomeo / Victor (Blvd) 26,0ake -- 29,3ke
12. 6v o Simsalabim I.F. / (SnRa) 25,5 -- 29,3ke
13. 5v t Hornatar Sisu / Mika H. (Sisu) 29,2a -- 29,5ke
14. 8v t Purnin Timangi / Akseli (Team Ninitra) 28,4ake -- 29,5ke
8v o Nordbo Liemannen / Anni (Team Ninitra) 26,5ake -- hpl
5v t Iki-Halla / Vibaja (PCS) 1.26,3x -- hpl
Lähtö 9. ryhmäajo, 13,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
1. 5v t Zhannochka / Santeri M. (Sura) 10,7aly -- 11,2aly, 5000ve
2. 10v o Matthew Luned / Toni I. (PRvOy) 11,0a -- 11,3aly, 3000ve
3. 7v o Hot Shot Ace / Mari P. (Sura) 10,8aly -- 11,3aly x, 2000ve
4. 7v o Cosmic Alfa / Lucas (Blvd) 10,2aly -- 11,5aly, 1000ve
5. 6v o Patrik di Noir / Marle (Blvd) 13,7ake -- 11,9aly, 500ve
6. 4v o Cry Me a River / Mari P. (Sura) 13,8aly -- 12,0aly
7. 5v o Tovarishch Krasznyi / Pertti J. (Sura) 11,6aly -- 12,1aly
8. 4v o Eclipse Boost / Nora (Blvd) 12,8aly -- 12,2aly
9. 6v o Arctic Wolf / Johan (Blvd) 11,5aly -- 12,6aly
10. 8v o Deadline Jazz / Rikkia (RR) 10,3 -- 12,9aly
11. 10v t Frostbite / Emilia (RR) 13,9 -- 13,4aly x
12. 9v t MC Faast And Tiny / Matti (RR) 11,3 -- 14,6aly
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 1609m
1. 7v t Tuimatar KND / Mika H. (Sisu) 21,9a -- 22,2aly, 5000ve
2. 10v o O.R. Roihun Lucifer / Juuso (Blvd) 20,4aly -- 22,3aly, 3000ve
3. 6v o DMT Jysky / Toni I. (Sisu) 24,1a -- 22,4aly x, 2000ve
4. 10v o Anarkisti / Juha (Blvd) 22,8aly -- 22,9aly, 1000ve
5. 9v t O.R. Roihun Amber / Thomas (Blvd) 22,5aly -- 22,9aly, 500ve
6. 13v t Lahjan Balleriina / (SnRa) 23,6a -- 23,3aly
7. 6v t Notaari / M Krohn (RaTu) 23,8ake -- 23,4aly
8. 10v o Kuunkajo / Pentti (Team Ninitra) 22,1ake -- 23,5aly
9. 11v o Bitumi / Marle (Blvd) 20,0aly -- 24,0aly x
10. 9v o Mitä Missä TÄH / Miltsu (Breawa) 1.24,7 -- 24,1aly
11. 9v r Aromani / H Aho (RaTu) 23,4aly -- 24,4aly
7v o Hertta Soturi / H Tuisku (RaTu) 23,7aly -- hpl