VRER 02.11.2013 tulokset
Oct 6, 2013 13:32:28 GMT
Post by Admin on Oct 6, 2013 13:32:28 GMT
Lähdöt:
Ponilähtö 1. tasoitusajo 2.10,0-aikaiset ja nopeammat B-ponit, 1600m
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
Ponilähtö 3. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1100m
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. tasoitusajo, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 5. ryhmäajo, 15,0-17,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 7. monté tasoitusajo, avoin lämminverisille, 2100m
Lähtö 8. monté tasoitusajo, avoin kylmäverisille, 2100m
Lähtö 9. ryhmäajo, 12,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 2100m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1-3: 160ve - 80ve - 40ve - 20ve (- 10ve)
Lähdöt 1-2: 800ve - 400ve - 200ve - 100ve (- 50ve)
Lähdöt 3-4: 1 200ve - 600ve - 300ve - 150ve (- 75ve)
Lähdöt 5-8: 1 600ve - 800ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähdöt 9-10: 2 400ve - 1 200ve - 600ve - 300ve (- 150ve)
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo 2.10,0-aikaiset ja nopeammat B-ponit, 1600m
1. 10v o Stens Bravo / meeri (SnRa) 2.10,0 -- 2.08,2ly, 160ve
2. 7v o Benedikt / Kiia (Carbonara) 2.09,3 -- 2.08,3ly, 80ve
3. 5v o Helmer Gull / Ros. (RaPu) 2.09,4 -- 2.08,5ly, 40ve
4. 8v o Toy's Kung Igor / karo (SnRa) 2.02,7 -- 2.08,6ly, 20ve
5. 5v o Bamboozle I.F. / janna (SnRa) 2.08,3 -- 2.08,7ly, 10ve
6. 7v o Gorpex Brabagan / ella (SnRa) 2.07,5 -- 2.08,9ly, 10ve
7. 17v t Yasmin AD / Janne (Adina) 1.46,0 -- 2.09,0ly xx
8. 17v o Marshmallow AD / Asta (Adina) 1.46,1 -- 2.09,0ly
9. 18v o A.D. Hot Spot / Sasu (Adina) 1.58,5 -- 2.09,2ly
10. 17v o Paris Baby Boy AD / Anni (Adina) 1.47,3 -- 2.09,4ly
6v t Donnator SWE / Mila (Carbonara) 2.09,4 -- hll
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
1. 4v t Camilla Rewa / Sussu (RaPu) 3.13,4ly -- 2.55,7mly, 160ve
2. 6v t Snilli Aurora / ella (SnRa) m2.50,4 -- 2.55,7mly, 80ve
3. 7v o Darth Vader I.F. / Huttis (KGR) 2.22,8 -- 2.55,9mly, 40ve
4. 17v o Dashantic AD / Ada (Adina) ei m-enn. -- 2.56,0mly, 20ve
5. 10v r Pieni Purnukka / Sussu (RaPu) 2.45,1ly -- 2.56,1mly
6. 11v o SB Gubben / meeri (SnRa) m2.39,0 -- 2.56,2mly x
7. 9v o SB Hugo / katrin (SnRa) m2.50,4 -- 2.56,3mly x
8. 9v t Alicia Go / janna (SnRa) m2.50,0 -- 2.56,5mly xx
Ponilähtö 3. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1100m
1. 6v t Toy's Josefina / ella (SnRa) m2.25,0 -- 2.24,1mly, 160ve
2. 18v o Rhocky Rhoad AD / Aino (Adina) 2.24,8m -- 2.24,3mly, 80ve
3. 18v o A.D. Drella's Divinity / Kaapo (Adina) 2.25,0m -- 2.24,4mly, 40ve
4. 9v o Toy's Möhrik / janna (SnRa) m2.10,0 -- 2.24,5mly, 20ve
5. 8v t Petronella I.F. / meeri (SnRa) m2.10,4 -- 2.24,7mly xx
6. 4v t Majken B / Nanna (SS) 2.16,6a -- 2.24,8mly
7. 7v t Toy's MayDay / milla (SnRa) m2.15,4 -- 2.24,9mly x
8. 5v t Majna / Maisa (FLS) ei m-enn. -- 2.25,0mly
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v o Hyard Jakcie / Niilo (TaRa) ei enn -- 24,5ke, 800ve
2. 2v t Tacky Habit / Tapani (SS) ilm. kl. -- 24,6ke, 400ve
3. 2v o Jonathan North / Hannu (North) 26,3 -- 24,8ke, 200ve
4. 2v t Ghost of Iris Duán / Arttu (Carbonara) 1.24,6 -- 25,0ke, 100ve
5. 2v t Jaybird North / Leevi (North) 26,4 -- 25,1ke, 50ve
6. 2v o Cooper Snilli / meeri (SnRa) 21,2 -- 25,2ke, 50ve
7. 2v o Jolly Jumper North / Mika (North) 26,4 -- 25,3ke
8. 2v t Dilafei Gone / Niina (TaRa) 20,6aly -- 25,4ke x
9. 2v t Sugarloaf / Pekka (Team Ninitra) ilm. kl -- 25,6ke
10. 2v t Scoopin Candies / Mila (Carbonara) 1.20,1 -- 25,8ke xx
11. 2v t Ala Via Gone / Charola (TaRa) 23,0ke -- 25,9ke
12. 2v o Rockall / Henri (Team Ninitra) ilm. kl -- 25,9ke
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v o Carbonaran Ilmarinen / Arttu (Carbonara) 1.42,0 -- 41,7ke, 800ve
2. 3v o Tulenkomia / Leevi (North) 37,9 -- 41,8ke, 400ve
3. 3v t Ruskan Eevuska / Charola (TaRa) ei enn. -- 42,0ke, 200ve
4. 3v o Ravilan Herra-Henri / Laura (Kt) ei enn -- 42,1ke, 100ve
5. 3v o Voittopoika CENS / Sussu (RaPu) 42,8ke -- 42,3ke, 50ve
6. 3v t Purnin Jaspis / Maikku (Team Ninitra) ilm. kl -- 42,3ke x, 50ve
7. 3v o Hopearinteen Hurmuri / Hanna (Adina) ei enn. -- 42,5ke, 50ve
8. 3v t Suven Sydän / Ricky (HCT) 44,1 -- 42,6ke
9. 3v o Pami-Jimi / Pierre (StemRa) 47,8 -- 42,8ke
10. 3v t Kundin Friidu / Mika (North) 38,2 -- 42,8ke
11. 3v o Carbonaran Gilbert / Mila (Carbonara) 1.34,3 -- 42,9ke
12. 3v t Roudan Keljutar / Niilo (TaRa) ei enn. -- 43,0ke
3v t Ilo-Vampyyri / Tilda (CAR) 1.35,3ake -- hpl
3v t Pillipiipari I.F. / Niina (TaRa) ei enn. -- hpl
Lähtö 3. tasoitusajo, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
1. 3v o Morrison North / Marko (Team Ninitra) 20,7ke -- 18,3ke, 1200ve
2. 4v t My Breach / Dea (AG) 18,2ke -- 18,4ke, 600ve
3. 4v t Sympathetically / Niina (TaRa) 18,0aly -- 18,5ke, 300ve
4. 3v o Ivory North / Leevi (North) 18,2 -- 18,5ke, 150ve
5. 4v t Fac Ut Vivas PT / Mikael P. (VIRKE) 19,7ke -- 18,7ke, 75ve
6. 3v o Lindie's Lou / Nooa (Team Ninitra) 19,5aly -- 18,8ke, 75ve
7. 3v t Vamos Playa Q'91 / Charola (TaRa) 20,1ake -- 18,8ke, 75ve
8. 3v t Idalee North / Mika (North) 18,3 -- 18,9ke, 75ve
9. 3v o GaGaGay Gue / Arttu (Carbonara) 1.24,6 -- 19,1ke
10. 3v o Charizard Ros / Mila (Carbonara) 1.21,8 -- 19,2ke
11. 9v r Mini Now / Nikke (Kt) 19,0 -- 19,3ke
12. 3v t Citrus My / meeri (SnRa) 18,2a -- 19,4ke
13. 3v o In Trouble North / Olli (Carbonara) 1.18,3 -- 19,5ke
14. 4v t Lilith North / Maikku (Team Ninitra) 18,3ake -- 19,5ke
15. 3v t Forever Young Snilli / aki (SnRa) 18,5a -- 19,7ke
3v t Jodi Speed / Niilo (TaRa) 18,0ke --
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
1. 6v o Bamsett 8752 / Juco (Nirat) 1.35,3 -- 34,7ke, 1200ve
2. 8v o Jään sinisen SH / Scandic Stables B (HCT) 36,3ke -- 34,8ke, 600ve
3. 7v o Kastettu kultaa SH / Scandic Stables A (HCT) 36,6ke -- 34,8ke, 300ve
4. 4v t Kekan Neito Yössä / Anthonio K (KeKa) 35,4aly -- 35,0ke x, 150ve
5. 5v o Viripassi / Niilo (TaRa) 35,9ake -- 35,3ke, 75ve
6. 6v t Vit Pärla / Aarne (Nirat) 1.35,4 -- 35,4ke, 75ve
7. 8v t Meriheinä SH / Scandic Stables C (HCT) 35,9ke -- 35,5ke
8. 4v t Pitkärannan Tuuria / Meow (CAR) 36,3 -- 35,5ke x
9. 4v o Snillin Tukkijätkä / meeri (SnRa) 38,6 -- 35,7ke
10. 4v o Purnin Kuumotus / Stefan (Team Ninitra) 36,7ake -- 35,8ke
6v t Snövit / Jaakko (Nirat) 1.37,9 -- hll
Lähtö 5. ryhmäajo, 15,0-17,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
1. 4v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) 17,6aly -- 16,7aly, 1600ve
2. 3v o Exploitable / Ronja (Team Ninitra) 17,6ake -- 16,8aly, 800ve
3. 7v o Hexenfilantrophe / Raicy C. (KGR) 17,1 -- 16,9aly, 400ve
4. 3v t Hot Cheetah / Aleksi (SS) 17,5 -- 17,0aly, 200ve
5. 4v o Géante Burn / Leevi (North) 15,1 -- 17,1aly, 100ve
6. 5v o Ikaros Burn / Hannu (North) 17,0 -- 17,1aly, 100ve
7. 4v o Hooray North / Mika (North) 15,7 -- 17,3aly x
8. 4v o Call 911 Now / Arttu (Carbonara) 1.15,6 -- 17,4aly xx
9. 3v o Walter Gone / Verneri (Team Ninitra) 17,6ake -- 17,5aly
10. 5v t Wind Wei Hoop / Olli (Carbonara) 1.15,1 -- 17,7aly
11. 3v t Carbonara's Duckstar / Mila (Carbonara) 1.17,6 -- 17,8aly
12. 4v t Tierra's Refless / Niina (TaRa) 15,0aly -- 17,8aly xx
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 4v t Siro-Parma / kari (SnRa) 33,1a -- 32,2ake, 1600ve
2. 4v t Pitkärannan Tilirilla / Mikael P. (VIRKE) 31,6ke -- 32,3ake, 800ve
3. 10v o Donastian Hirviö-Poika / Jessica (Adina) 30,0 -- 32,5ake, 400ve
4. 5v o Koolar / Ricky (HCT) 30,8 -- 32,6ake, 200ve
5. 5v o Purnin Välke / Kaija (Team Ninitra) 30,4ke -- 32,7ake, 100ve
6. 6v t Piruette I.F. / Huttis (KGR) 31,5 -- 32,8ake, 100ve
7. 4v o Snillin Killermo / ari (SnRa) 31,3 -- 32,8ake xx
8. 4v t Tulenvire / Kaarlo (Team Ninitra) 31,9ke -- 32,9ake
9. 6v o Anstiftan / Juco (Nirat) 1.33,7 -- 33,0ake
10. 6v t Törnrosa / Aarne (Nirat) 1.34,6 -- 33,1ake
11. 5v t Aarnivalkea / meeri (SnRa) 32,5 -- 33,4ake
4v o Tulensisu / Leevi (North) 31,4 -- hll
Lähtö 7. monté tasoitusajo, avoin lämminverisille, 2100m
1. 7v o Knockout Ach / Krista (Team Ninitra) 15,5mke -- 16,3mke, 1600ve
2. 6v t Pizazz / Nanna (SS) m17,0 -- 16,5mke, 800ve
3. 7v t Faux Pas / Ros. (RaPu) 15,0mke -- 16,6mke, 400ve
4. 6v t Brutal Love Ace / Noora (SS) 14,0 -- 16,7mke, 200ve
5. 6v o Kaos Burn / Joonatan (Team Ninitra) 15,5aly -- 16,9mke, 100ve
6. 6v r Don Calido / Raija (Team Ninitra) 16,9ake -- 17,0mke
7. 5v o Lacthes Gone / toni (SnRa) 14,1a -- 17,2mke
8. 7v t Giselle Duán / milla (SnRa) m19,0 -- 17,4mke
9. 8v o Halo Speed / meeri (SnRa) m18,6 -- 17,5mke
Lähtö 8. monté tasoitusajo, avoin kylmäverisille, 2100m
1. 7v t Snillin Herttuatar / milla (SnRa) 27,0a -- 29,0mke, 1600ve
2. 6v t Kekan Amaterasu / Hessi VR (KeKa) 26,0ake -- 29,2mke, 800ve
3. 12v t Elvira / Elli (Adina) 31,3m -- 29,4mke, 400ve
4. 7v t Makella E.O / lassi (SnRa) m33,4 -- 29,5mke, 200ve
5. 6v t Pimatsu Ros / Ros. (RaPu) m42,0ke -- 29,7mke, 100ve
6. 8v o Simsalabim I.F. / meeri (SnRa) m31,5 -- 29,9mke, 100ve
7. 11v t AH Kielo / Teppo (Team Ninitra) 27,2mly -- 30,1mke x
8. 8v t Suittura / Åsa (RaPu) 25,0mly -- 30,2mke xx
9. 7v t A.D. Elvin Estelle / Emmi (Adina) 30,5m -- 30,3mke
10. 6v o Tohina / Nanna (SS) m33,3 -- 30,5mke
11. 12v o Ruususen Franksiz / Jannica (APR) 30,9m -- 30,6mke
6v o Kekan Valapatto / Anna K (KeKa) 29,7ke -- hml (2.)
Lähtö 9. ryhmäajo, 12,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
1. 10v o Simply The Best / Niina (TaRa) 10,1aly -- 11,6aly, 2400ve
2. 6v o Call Me Idiot Duán / Arttu (Carbonara) 1.12,0 -- 11,6aly, 1200ve
3. 7v t Passiod Sarqy / Olli (Carbonara) 1.11,3 -- 11,8aly, 600ve
4. 7v t Butch Baby / Perttu (RaPu) 12,2 -- 11,9aly, 300ve
5. 9v o Charmander / Ros. (RaPu) 10,6aly -- 12,1aly, 150ve
6. 10v t Brash And Sassy EW / Niilo (TaRa) 10,5ake -- 12,3aly, 150ve
7. 7v o Ensio North / Hannu (North) 11,2 -- 12,3aly x
8. 7v o Creeping Gloom / Mika (North) 11,5 -- 12,5aly
9. 9v o Dmitry Gone / Petra (Team Ninitra) 12,6ly -- 12,6aly x
10. 5v o Cry Me a River / Mari P. (Susiraja) 13,0ake -- 12,8aly
11. 5v o Pride Flirt / Mila (Carbonara) 1.12,5 -- 12,8aly
12. 8v o Daxton North / Leevi (North) 11,0 -- 12,8aly
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 2100m
1. 7v t LR's Mieletön Inka / Arttu (Carbonara) 1.24,1 -- 22,8ake, 2400ve
2. 11v o Ilmori / Tapani (SS) 22,1 -- 22,9ake, 1200ve
3. 7v o Tontun Töppänä / Mila (Carbonara) 1.22,0 -- 23,0ake x, 600ve
4. 6v t Savimaan Sara / Olli (Carbonara) 1.21,8 -- 23,2ake, 300ve
5. 10v o Helekutti / Ros. (RaPu) 23,2ly -- 23,3ake, 150ve
6. 12v o Barbaari EW / Niilo (TaRa) 21,0aly -- 23,4ake
7. 10v o Kuunkajo / Pentti (Team Ninitra) 22,0aly -- 23,6ake
8. 9v o Kekan Sirius / Anthonio K (KeKa) 21,8aly -- 23,6ake xx
9. 7v o Savun Cuper-Suloinen / Niina (TaRa) 24,0ake -- 23,7ake
10. 9v o J.T.Viikari / Perttu (RaPu) 22,0 -- 24,0ake
Ponilähtö 1. tasoitusajo 2.10,0-aikaiset ja nopeammat B-ponit, 1600m
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
Ponilähtö 3. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1100m
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. tasoitusajo, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 5. ryhmäajo, 15,0-17,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 7. monté tasoitusajo, avoin lämminverisille, 2100m
Lähtö 8. monté tasoitusajo, avoin kylmäverisille, 2100m
Lähtö 9. ryhmäajo, 12,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 2100m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1-3: 160ve - 80ve - 40ve - 20ve (- 10ve)
Lähdöt 1-2: 800ve - 400ve - 200ve - 100ve (- 50ve)
Lähdöt 3-4: 1 200ve - 600ve - 300ve - 150ve (- 75ve)
Lähdöt 5-8: 1 600ve - 800ve - 400ve - 200ve (- 100ve)
Lähdöt 9-10: 2 400ve - 1 200ve - 600ve - 300ve (- 150ve)
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo 2.10,0-aikaiset ja nopeammat B-ponit, 1600m
1. 10v o Stens Bravo / meeri (SnRa) 2.10,0 -- 2.08,2ly, 160ve
2. 7v o Benedikt / Kiia (Carbonara) 2.09,3 -- 2.08,3ly, 80ve
3. 5v o Helmer Gull / Ros. (RaPu) 2.09,4 -- 2.08,5ly, 40ve
4. 8v o Toy's Kung Igor / karo (SnRa) 2.02,7 -- 2.08,6ly, 20ve
5. 5v o Bamboozle I.F. / janna (SnRa) 2.08,3 -- 2.08,7ly, 10ve
6. 7v o Gorpex Brabagan / ella (SnRa) 2.07,5 -- 2.08,9ly, 10ve
7. 17v t Yasmin AD / Janne (Adina) 1.46,0 -- 2.09,0ly xx
8. 17v o Marshmallow AD / Asta (Adina) 1.46,1 -- 2.09,0ly
9. 18v o A.D. Hot Spot / Sasu (Adina) 1.58,5 -- 2.09,2ly
10. 17v o Paris Baby Boy AD / Anni (Adina) 1.47,3 -- 2.09,4ly
6v t Donnator SWE / Mila (Carbonara) 2.09,4 -- hll
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
1. 4v t Camilla Rewa / Sussu (RaPu) 3.13,4ly -- 2.55,7mly, 160ve
2. 6v t Snilli Aurora / ella (SnRa) m2.50,4 -- 2.55,7mly, 80ve
3. 7v o Darth Vader I.F. / Huttis (KGR) 2.22,8 -- 2.55,9mly, 40ve
4. 17v o Dashantic AD / Ada (Adina) ei m-enn. -- 2.56,0mly, 20ve
5. 10v r Pieni Purnukka / Sussu (RaPu) 2.45,1ly -- 2.56,1mly
6. 11v o SB Gubben / meeri (SnRa) m2.39,0 -- 2.56,2mly x
7. 9v o SB Hugo / katrin (SnRa) m2.50,4 -- 2.56,3mly x
8. 9v t Alicia Go / janna (SnRa) m2.50,0 -- 2.56,5mly xx
Ponilähtö 3. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1100m
1. 6v t Toy's Josefina / ella (SnRa) m2.25,0 -- 2.24,1mly, 160ve
2. 18v o Rhocky Rhoad AD / Aino (Adina) 2.24,8m -- 2.24,3mly, 80ve
3. 18v o A.D. Drella's Divinity / Kaapo (Adina) 2.25,0m -- 2.24,4mly, 40ve
4. 9v o Toy's Möhrik / janna (SnRa) m2.10,0 -- 2.24,5mly, 20ve
5. 8v t Petronella I.F. / meeri (SnRa) m2.10,4 -- 2.24,7mly xx
6. 4v t Majken B / Nanna (SS) 2.16,6a -- 2.24,8mly
7. 7v t Toy's MayDay / milla (SnRa) m2.15,4 -- 2.24,9mly x
8. 5v t Majna / Maisa (FLS) ei m-enn. -- 2.25,0mly
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v o Hyard Jakcie / Niilo (TaRa) ei enn -- 24,5ke, 800ve
2. 2v t Tacky Habit / Tapani (SS) ilm. kl. -- 24,6ke, 400ve
3. 2v o Jonathan North / Hannu (North) 26,3 -- 24,8ke, 200ve
4. 2v t Ghost of Iris Duán / Arttu (Carbonara) 1.24,6 -- 25,0ke, 100ve
5. 2v t Jaybird North / Leevi (North) 26,4 -- 25,1ke, 50ve
6. 2v o Cooper Snilli / meeri (SnRa) 21,2 -- 25,2ke, 50ve
7. 2v o Jolly Jumper North / Mika (North) 26,4 -- 25,3ke
8. 2v t Dilafei Gone / Niina (TaRa) 20,6aly -- 25,4ke x
9. 2v t Sugarloaf / Pekka (Team Ninitra) ilm. kl -- 25,6ke
10. 2v t Scoopin Candies / Mila (Carbonara) 1.20,1 -- 25,8ke xx
11. 2v t Ala Via Gone / Charola (TaRa) 23,0ke -- 25,9ke
12. 2v o Rockall / Henri (Team Ninitra) ilm. kl -- 25,9ke
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v o Carbonaran Ilmarinen / Arttu (Carbonara) 1.42,0 -- 41,7ke, 800ve
2. 3v o Tulenkomia / Leevi (North) 37,9 -- 41,8ke, 400ve
3. 3v t Ruskan Eevuska / Charola (TaRa) ei enn. -- 42,0ke, 200ve
4. 3v o Ravilan Herra-Henri / Laura (Kt) ei enn -- 42,1ke, 100ve
5. 3v o Voittopoika CENS / Sussu (RaPu) 42,8ke -- 42,3ke, 50ve
6. 3v t Purnin Jaspis / Maikku (Team Ninitra) ilm. kl -- 42,3ke x, 50ve
7. 3v o Hopearinteen Hurmuri / Hanna (Adina) ei enn. -- 42,5ke, 50ve
8. 3v t Suven Sydän / Ricky (HCT) 44,1 -- 42,6ke
9. 3v o Pami-Jimi / Pierre (StemRa) 47,8 -- 42,8ke
10. 3v t Kundin Friidu / Mika (North) 38,2 -- 42,8ke
11. 3v o Carbonaran Gilbert / Mila (Carbonara) 1.34,3 -- 42,9ke
12. 3v t Roudan Keljutar / Niilo (TaRa) ei enn. -- 43,0ke
3v t Ilo-Vampyyri / Tilda (CAR) 1.35,3ake -- hpl
3v t Pillipiipari I.F. / Niina (TaRa) ei enn. -- hpl
Lähtö 3. tasoitusajo, 18,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
1. 3v o Morrison North / Marko (Team Ninitra) 20,7ke -- 18,3ke, 1200ve
2. 4v t My Breach / Dea (AG) 18,2ke -- 18,4ke, 600ve
3. 4v t Sympathetically / Niina (TaRa) 18,0aly -- 18,5ke, 300ve
4. 3v o Ivory North / Leevi (North) 18,2 -- 18,5ke, 150ve
5. 4v t Fac Ut Vivas PT / Mikael P. (VIRKE) 19,7ke -- 18,7ke, 75ve
6. 3v o Lindie's Lou / Nooa (Team Ninitra) 19,5aly -- 18,8ke, 75ve
7. 3v t Vamos Playa Q'91 / Charola (TaRa) 20,1ake -- 18,8ke, 75ve
8. 3v t Idalee North / Mika (North) 18,3 -- 18,9ke, 75ve
9. 3v o GaGaGay Gue / Arttu (Carbonara) 1.24,6 -- 19,1ke
10. 3v o Charizard Ros / Mila (Carbonara) 1.21,8 -- 19,2ke
11. 9v r Mini Now / Nikke (Kt) 19,0 -- 19,3ke
12. 3v t Citrus My / meeri (SnRa) 18,2a -- 19,4ke
13. 3v o In Trouble North / Olli (Carbonara) 1.18,3 -- 19,5ke
14. 4v t Lilith North / Maikku (Team Ninitra) 18,3ake -- 19,5ke
15. 3v t Forever Young Snilli / aki (SnRa) 18,5a -- 19,7ke
3v t Jodi Speed / Niilo (TaRa) 18,0ke --
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
1. 6v o Bamsett 8752 / Juco (Nirat) 1.35,3 -- 34,7ke, 1200ve
2. 8v o Jään sinisen SH / Scandic Stables B (HCT) 36,3ke -- 34,8ke, 600ve
3. 7v o Kastettu kultaa SH / Scandic Stables A (HCT) 36,6ke -- 34,8ke, 300ve
4. 4v t Kekan Neito Yössä / Anthonio K (KeKa) 35,4aly -- 35,0ke x, 150ve
5. 5v o Viripassi / Niilo (TaRa) 35,9ake -- 35,3ke, 75ve
6. 6v t Vit Pärla / Aarne (Nirat) 1.35,4 -- 35,4ke, 75ve
7. 8v t Meriheinä SH / Scandic Stables C (HCT) 35,9ke -- 35,5ke
8. 4v t Pitkärannan Tuuria / Meow (CAR) 36,3 -- 35,5ke x
9. 4v o Snillin Tukkijätkä / meeri (SnRa) 38,6 -- 35,7ke
10. 4v o Purnin Kuumotus / Stefan (Team Ninitra) 36,7ake -- 35,8ke
6v t Snövit / Jaakko (Nirat) 1.37,9 -- hll
Lähtö 5. ryhmäajo, 15,0-17,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
1. 4v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) 17,6aly -- 16,7aly, 1600ve
2. 3v o Exploitable / Ronja (Team Ninitra) 17,6ake -- 16,8aly, 800ve
3. 7v o Hexenfilantrophe / Raicy C. (KGR) 17,1 -- 16,9aly, 400ve
4. 3v t Hot Cheetah / Aleksi (SS) 17,5 -- 17,0aly, 200ve
5. 4v o Géante Burn / Leevi (North) 15,1 -- 17,1aly, 100ve
6. 5v o Ikaros Burn / Hannu (North) 17,0 -- 17,1aly, 100ve
7. 4v o Hooray North / Mika (North) 15,7 -- 17,3aly x
8. 4v o Call 911 Now / Arttu (Carbonara) 1.15,6 -- 17,4aly xx
9. 3v o Walter Gone / Verneri (Team Ninitra) 17,6ake -- 17,5aly
10. 5v t Wind Wei Hoop / Olli (Carbonara) 1.15,1 -- 17,7aly
11. 3v t Carbonara's Duckstar / Mila (Carbonara) 1.17,6 -- 17,8aly
12. 4v t Tierra's Refless / Niina (TaRa) 15,0aly -- 17,8aly xx
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 4v t Siro-Parma / kari (SnRa) 33,1a -- 32,2ake, 1600ve
2. 4v t Pitkärannan Tilirilla / Mikael P. (VIRKE) 31,6ke -- 32,3ake, 800ve
3. 10v o Donastian Hirviö-Poika / Jessica (Adina) 30,0 -- 32,5ake, 400ve
4. 5v o Koolar / Ricky (HCT) 30,8 -- 32,6ake, 200ve
5. 5v o Purnin Välke / Kaija (Team Ninitra) 30,4ke -- 32,7ake, 100ve
6. 6v t Piruette I.F. / Huttis (KGR) 31,5 -- 32,8ake, 100ve
7. 4v o Snillin Killermo / ari (SnRa) 31,3 -- 32,8ake xx
8. 4v t Tulenvire / Kaarlo (Team Ninitra) 31,9ke -- 32,9ake
9. 6v o Anstiftan / Juco (Nirat) 1.33,7 -- 33,0ake
10. 6v t Törnrosa / Aarne (Nirat) 1.34,6 -- 33,1ake
11. 5v t Aarnivalkea / meeri (SnRa) 32,5 -- 33,4ake
4v o Tulensisu / Leevi (North) 31,4 -- hll
Lähtö 7. monté tasoitusajo, avoin lämminverisille, 2100m
1. 7v o Knockout Ach / Krista (Team Ninitra) 15,5mke -- 16,3mke, 1600ve
2. 6v t Pizazz / Nanna (SS) m17,0 -- 16,5mke, 800ve
3. 7v t Faux Pas / Ros. (RaPu) 15,0mke -- 16,6mke, 400ve
4. 6v t Brutal Love Ace / Noora (SS) 14,0 -- 16,7mke, 200ve
5. 6v o Kaos Burn / Joonatan (Team Ninitra) 15,5aly -- 16,9mke, 100ve
6. 6v r Don Calido / Raija (Team Ninitra) 16,9ake -- 17,0mke
7. 5v o Lacthes Gone / toni (SnRa) 14,1a -- 17,2mke
8. 7v t Giselle Duán / milla (SnRa) m19,0 -- 17,4mke
9. 8v o Halo Speed / meeri (SnRa) m18,6 -- 17,5mke
Lähtö 8. monté tasoitusajo, avoin kylmäverisille, 2100m
1. 7v t Snillin Herttuatar / milla (SnRa) 27,0a -- 29,0mke, 1600ve
2. 6v t Kekan Amaterasu / Hessi VR (KeKa) 26,0ake -- 29,2mke, 800ve
3. 12v t Elvira / Elli (Adina) 31,3m -- 29,4mke, 400ve
4. 7v t Makella E.O / lassi (SnRa) m33,4 -- 29,5mke, 200ve
5. 6v t Pimatsu Ros / Ros. (RaPu) m42,0ke -- 29,7mke, 100ve
6. 8v o Simsalabim I.F. / meeri (SnRa) m31,5 -- 29,9mke, 100ve
7. 11v t AH Kielo / Teppo (Team Ninitra) 27,2mly -- 30,1mke x
8. 8v t Suittura / Åsa (RaPu) 25,0mly -- 30,2mke xx
9. 7v t A.D. Elvin Estelle / Emmi (Adina) 30,5m -- 30,3mke
10. 6v o Tohina / Nanna (SS) m33,3 -- 30,5mke
11. 12v o Ruususen Franksiz / Jannica (APR) 30,9m -- 30,6mke
6v o Kekan Valapatto / Anna K (KeKa) 29,7ke -- hml (2.)
Lähtö 9. ryhmäajo, 12,9-aikaiset ja nopeammat lämminveriset, 1609m
1. 10v o Simply The Best / Niina (TaRa) 10,1aly -- 11,6aly, 2400ve
2. 6v o Call Me Idiot Duán / Arttu (Carbonara) 1.12,0 -- 11,6aly, 1200ve
3. 7v t Passiod Sarqy / Olli (Carbonara) 1.11,3 -- 11,8aly, 600ve
4. 7v t Butch Baby / Perttu (RaPu) 12,2 -- 11,9aly, 300ve
5. 9v o Charmander / Ros. (RaPu) 10,6aly -- 12,1aly, 150ve
6. 10v t Brash And Sassy EW / Niilo (TaRa) 10,5ake -- 12,3aly, 150ve
7. 7v o Ensio North / Hannu (North) 11,2 -- 12,3aly x
8. 7v o Creeping Gloom / Mika (North) 11,5 -- 12,5aly
9. 9v o Dmitry Gone / Petra (Team Ninitra) 12,6ly -- 12,6aly x
10. 5v o Cry Me a River / Mari P. (Susiraja) 13,0ake -- 12,8aly
11. 5v o Pride Flirt / Mila (Carbonara) 1.12,5 -- 12,8aly
12. 8v o Daxton North / Leevi (North) 11,0 -- 12,8aly
Lähtö 10. ryhmäajo, 24,9-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset, 2100m
1. 7v t LR's Mieletön Inka / Arttu (Carbonara) 1.24,1 -- 22,8ake, 2400ve
2. 11v o Ilmori / Tapani (SS) 22,1 -- 22,9ake, 1200ve
3. 7v o Tontun Töppänä / Mila (Carbonara) 1.22,0 -- 23,0ake x, 600ve
4. 6v t Savimaan Sara / Olli (Carbonara) 1.21,8 -- 23,2ake, 300ve
5. 10v o Helekutti / Ros. (RaPu) 23,2ly -- 23,3ake, 150ve
6. 12v o Barbaari EW / Niilo (TaRa) 21,0aly -- 23,4ake
7. 10v o Kuunkajo / Pentti (Team Ninitra) 22,0aly -- 23,6ake
8. 9v o Kekan Sirius / Anthonio K (KeKa) 21,8aly -- 23,6ake xx
9. 7v o Savun Cuper-Suloinen / Niina (TaRa) 24,0ake -- 23,7ake
10. 9v o J.T.Viikari / Perttu (RaPu) 22,0 -- 24,0ake