VRER 20.10.2013 tulokset
Aug 30, 2013 15:46:00 GMT
Post by Admin on Aug 30, 2013 15:46:00 GMT
Säännöt:
- Tasoitusajoihin 16 ja ryhmäajoihin 12 osallistujaa
- Kärrylähdöissä lämminveriset 2-12v, kylmäveriset 3-15v ja ponit 3-18v
- Montélähdöissä lämminveriset 4-12v, kylmäveriset 5-15v ja ponit 4-18v
- 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä
- Hevoslähtöihin maksimissaan 3 hevosta / omistaja / lähtö
- Ponilähtöihin maksimissaan 4 ponia / omistaja / lähtö
- Yksi hevonen yhteen lähtöön
Lähdöt:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, 3-4-vuotiaat ja ennätyksettömät A-ponit, 1100m
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
Ponilähtö 3. tasoitusajo, 3-4-vuotiaat ja ennätyksettömät B-ponit, 1100m
Ponilähtö 4. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1100m
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. tasoitusajo, 19,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 5. ryhmäajo, 16,0-18,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 1609m
Lähtö 7. tasoitusajo, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
Lähtö 8. tasoitusajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 9. monté ryhmäajo, avoin lämminverisille, 2100m
Lähtö 10. monté ryhmäajo, avoin kylmäverisille, 2100m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1 & 3: 120ve - 60ve - 30ve - 15ve (- 10ve)
Ponilähdöt 2 & 4: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve (-15ve)
Lähdöt 1-2: 600ve - 300ve - 150ve - 75ve (- 40ve)
Lähtö 3-4: 1 000ve - 500ve - 250ve - 125ve (- 60ve)
Lähtö 5-6: 1 400ve - 700ve - 350ve - 175ve (- 90ve)
Lähtö 7-10: 2 200ve - 1 100ve - 550ve - 275ve (- 140ve)
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, 3-4-vuotiaat ja ennätyksettömät A-ponit, 1100m
1. 4v t Juliett G / Minni (HCT) 2.59,3 -- 2.55,8ly, 120ve
2. 14v t Wayfaring Vebea / Veera (Adina) ei enn. -- 2.56,0ly, 60ve
3. 4v t Tahvolan Evelina / Mila S. (Carbonara) 2.29,0 -- 2.56,5ly, 30ve
4. 15v t P.P. Dazzle Star / Dino (Adina) ei enn. -- 2.57,2ly, 15ve
5. 13v t Lina's Lottery AD / Lotta (Adina) ei enn. -- 2.57,8ly
6. 15v t Terciopelo Sorpresa / Teresa (Adina) ei enn. -- 2.58,2ly
7. 4v o SB Mahtava Meloni / Milja K (KeKa) ei enn. -- 2.58,2ly
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m Peruttu!
Ponilähtö 3. tasoitusajo, 3-4-vuotiaat ja ennätyksettömät B-ponit, 1100m
1. 4v t Majken B / Nanna (SS) 2.18,9 -- 2.19,1, 120ve
2. 12v t A.D. Betty of Feril / (Adina) ei enn. -- 2.19,4 xx, 60ve
3. 4v o Diega's Renegade / Renne (Diega) ei enn. -- 2.20,8, 30ve
4. 4v o A.D. Little Amigo / Amigo (Adina) 2.17,1 -- 2.20,9, 15ve
5. 8v o A.D. Pepsi Max / Pepi (Adina) ei enn. -- 2.21,1, 15ve
6. 4v t A.D. Sweet Silver Candy / Candi (Adina) 2.20,8 -- 2.21,3
7. 4v t Synnöve 5594 / (Rautkymi) 2.16,5 -- 2.21,9
8. 4v o Allhems Oskar SWE / Saku (Diega) ei enn. -- 2.22,2
9. 5v t Diega's Brisca / Riku (Diega) ei enn. -- 2.22,5
Ponilähtö 4. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1100m
1. 11v t SB Delia Pelagia / Milja K (KeKa) 1.57,1 -- 2.25,0mly, 200ve
2. 17v t Yasmin AD / Janne (Adina) ei m-enn. -- 2.25,3mly, 100ve
3. 17v o Rhocky Rhoad AD / Aino (Adina) 2.25,6m -- 2.25,9mly, 50ve
4. 17v o A.D. Drella's Divinity / Kaapo (Adina) 2.25,0m -- 2.26,0mly, 25ve
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v t Carbonara's Duckstar / Mila S. (Carbonara) 1.20,0 -- 23,6ke, 600ve
2. 2v t Emma´s Emely / Minni (HCT) 1.19,0aly -- 23,6ke, 300ve
3. 2v o Morrison North / Marko (Team Ninitra) ilm. kl -- 23,9ke, 150ve
4. 2v o OR'Poison Bret / Eero (Blvd) Ilm.kl. -- 24,0ke, 75ve
5. 2v o Problem Child / Sorel (Enzo) 24,9ke -- 24,0ke, 40ve
6. 2v t OR'Paradise Hope / Esa (Blvd) Ilm.kl. -- 24,2ke, 40ve
7. 2v o Fixation Gone / Oskari (AGR Stables) ei enn. -- 24,6ke, 40ve
8. 2v t Chosen One / Antti (CAR) 1.25,4 -- 25,0ke, 40ve
9. 2v o Romeparisnewyork / Aleksi (SS) ilm. kl. -- 25,0ke
10. 2v t Cheyenne / Enna (Enzo) ei enn -- 25,0ke
11. 2v t My Way North / Onni (AGR Stables) ei enn. -- 25,1ke
12. 2v t Lilith North / Raisa (Team Ninitra) ilm. kl -- 25,1ke
13. 2v t Day After Gone / Olli (AGR Stables) ei enn. -- 25,5ke
14. 2v o Interrupt Gone / Natalia (CAR) 1.25,1 -- 25,9ke
2v t Window To My Heart / Anni (CAR) 1.26,0 -- hpl
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v o Iki-Roihu / farga (RoA) 1.48,0xx -- 45,2ke, 600ve
2. 3v t Viretuuli B / Leina (Blvd) 45,2ke -- 45,3ke, 300ve
3. 3v t Carbonaran Fiina / Dea (AG) 39,2ke -- 45,7ke, 150ve
4. 3v t Carbonaran Bertta / Mila S. (Carbonara) 1.36,2 -- 46,0ke, 75ve
5. 3v o Edlan Onni / Sakarias (Blvd) 46,4ke -- 46,1ke x
6. 3v o Duanin Hannes / Minni (HCT) 1.45,8 -- 46,9ke
7. 3v o Vilskeen-Valtti / Tero (Blvd) 47,2ke -- 47,9ke
8. 3v t Ilo-Vampyyri / Tilda (CAR) 38.1,6 -- 47,9ke xx
Lähtö 3. tasoitusajo, 19,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
1. 3v t Great White Whopper / Dora (HCT) 20,0ke -- 19,5ke, 1000ve
2. 6v t Salt N' Spicy SH / Scandic Stables (HCT) 23,0ke -- 19,7ke, 500ve
3. 3v o Close to Me Gone / Ari (AGR Stables) 20,7alyxx -- 19,7ke, 250ve
4. 6v t Freedom SH / Scandic Stables (HCT) 23,9ke -- 19,7ke, 125ve
5. 3v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) 20,1ake -- 19,8ke, 60ve
6. 6v o Platinum Scar SH / Scandic Stables (HCT) 20,5aly -- 19,9ke, 60ve
7. 3v o Echo Upland / Sara (Enzo) 21,8aly -- 20,3ke, 60ve
8. 3v t Rl Frost Line / Emilia (RR) 19,0 -- 20,3ke xx, 60ve
9. 3v t Penny Bank Gone / Alina (AGR Stables) 20,1aly -- 20,5ke x
10. 4v o Call 911 Now / Arttu T. (Carbonara) 1.19,4 -- 20,7ke
11. 3v o Lindie's Lou / Nooa (Team Ninitra) 23,7ake -- 20,7ke xx
12. 3v t Beau Le Ciel / Nora (Blvd) 19,3ke -- 21,0ke
13. 4v t Hibiscus Ach / Kaija (Team Ninitra) 19,4aly -- 21,0ke xx
3v o Blue Star Oblivion / Natalia (CAR) 1.21,3 -- hll
3v o Some Guy Gone / Oiva (AGR Stables) 20,7aly -- hll
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
1. 4v o Horna-Piki / Johan (Blvd) 35,0ake -- 35,0ke, 1000ve
2. 4v t Vektoriini B / Pertti (Blvd) 38,1aly -- 35,4ke, 500ve
3. 4v o Ravilan Suruton / Matti (RR) 39,0 -- 35,7ke, 250ve
4. 7v t Meriheinä SH / Scandic Stables (HCT) 43,5ke -- 35,9ke, 125ve
5. 7v o Jään sinisen SH / Scandic Stables (HCT) 43,6ke -- 36,3ke, 60ve
6. 5v o Purnin Välke / Kaija (Team Ninitra) 38,2aly -- 36,3ke, 60ve
7. 4v o Hirttivaaran Perttipaavali / (Hirttivaara) 38,4 x -- 36,5ke x, 60ve
8. 5v t Alegren Raju-Sisko / Emilia (RR) 38,0 -- 36,6ke
9. 6v o Kastettu kultaa SH / Scandic Stables (HCT) 44,6ke -- 36,6ke xx
10. 5v t Wimmoisa / Joonatan (Team Ninitra) 35,2ake -- 36,7ke
11. 4v t Kiri-Armi / Elias (Blvd) 39,3aly -- 36,7ke xx
12. 4v o Purnin Kuumotus / Stefan (Team Ninitra) 41,7ake -- 36,8ke
13. 4v t Guen Sähikäinen / Minni (HCT) 1.39,5 -- hpl
Lähtö 5. ryhmäajo, 16,0-18,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
1. 5v o Ikaros Burn / Pekka (Team Ninitra) 17,0ake -- 17,0aly, 1400ve
2. 6v t Girl Raiso / Riikka (RR) 18,2 -- 17,1aly, 700ve
3. 5v t Viper Demo / Agatha (Team Ninitra) 16,4aly -- 17,8aly, 350ve
4. 10v o Rtr Dum Dum / Matti (RR) 18,2 -- 17,9aly, 175ve
5. 3v o Motörhead / Susi (IR) 17,1aly -- 17,9aly, 90ve
6. 6v o Rl Red Time / Emilia (RR) 16,0 -- 18,1aly, 90ve
7. 6v t Die My Darling / (Rautkymi) 17,1 -- 18,2aly x
8. 3v t Hot Cheetah / Tapani (SS) 18,8 -- 18,5aly
9. 4v t Lindie Gone / Harri (AGR Stables) 16,6alyx -- 18,8aly
10. 4v o Challer Gone / Heikki (AGR Stables) 18,4ke -- 19,0aly
4v t Daydiva Gone / Kalevi (AGR Stables) 17,5aly -- hll
4v t Fluff Puff AGR / Kipa (Enzo) 18,2akp -- hpl
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 1609m
1. 9v o Donastian Hirviö-Poika / Jessica (Adina) 30,0 -- 30,1aly, 1400ve
2. 6v o Pyhä-Jysäys / (Hirttivaara) 30,3 x -- 30,5aly, 700ve
3. 4v o Hirttivaaran Kostotyö / (Hirttivaara) 34,2 -- 30,7aly, 350ve
4. 7v t Päivän Valotar / (Hirttivaara) 31,5 -- 30,9aly, 175ve
5. 5v o NLE Kirottu Vauhti / Milo (IR) 30,3aly -- 30,9aly, 90ve
6. 4v t Snillin Milli / Maisa (Blvd) 34,0ake -- 31,1aly, 90ve
7. 4v t Vellamo / Max (IR) 31,3aly -- 31,2aly
8. 5v t EP Kiri-Tuli / Nora (Blvd) 32,8ake -- 31,4aly x
9. 6v t Valtarian Rosantti / Arttu T. (Carbonara) 1.30,0 -- 31,5aly xx
10. 4v t Simpsakka Sisu / Aleksi (SS) 33,0 -- 32,2aly
11. 4v o Räyhänhenki / Susi (IR) 31,2aly -- 32,6aly xx
12. 4v o Purnin Grudi / Iiro (Blvd) 33,7ake -- 33,0aly
Lähtö 7. tasoitusajo, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
1. 5v o Royal Salmiak B / Mikko (Blvd) 14,8aly -- 15,1ke, 2200ve
2. 6v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 15,1ake -- 15,5ke xx, 1100ve
3. 5v t Brutal Love Ace / Tapani (SS) 14,0 -- 15,5ke, 550ve
4. 6v o Urbn Burn / Alex (Team Ninitra) 15,1ake -- 15,5ke, 275ve
5. 9v t Lita's Novafire / Markus (AGR Stables) 15,5alyxx -- 15,9ke, 140ve
6. 4v o King Kobra B / Victor (Blvd) 14,9ake -- 16,1ke x, 140ve
7. 6v o Last Passion / Jose (Team Ninitra) 15,3ake -- 16,5ke
8. 5v t Rolls-Royce Silver Seraph / Dea (AG) 14,4ly -- 17,0ke
9. 11v o Good Luck Ace / Eevertti (AGR Stables) 14,3ake -- 17,4ke
4v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 15,2ake -- hll
11v t Passion Kind / Essi (AGR Stables) 14,3ake -- hml (1.)
Lähtö 8. tasoitusajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 12v t Elvira / Elli (Adina) 26,0 -- 25,3ke, 2200ve
2. 6v o Borqye RA / Kiia O. (Carbonara) 1.26,2 -- 25,9ke, 1100ve
3. 12v o Ruususen Franksiz / Jannica (APR) 25,2 -- 26,0ke, 550ve
4. 5v o Valtarian Vänrikki / Olli O. (Carbonara) 1.28,1 -- 27,1ke, 275ve
5. 9v o AH Kapina / Anthonio K (KeKa) 25,1aly -- 27,1ke, 140ve
6. 5v o Mystin Hulmuri / Antti (Blvd) 27,3aly -- 27,3ke x, 140ve
7. 6v o Filleri / Roope (Blvd) 27,0ake -- 27,3ke, 140ve
8. 10v t AH Hilkka / Ronja (Team Ninitra) 25,6ake -- 27,4ke, 140ve
9. 6v o M.L. Siro-Aatos / Aatos (Adina) 26,2 -- 27,4ke, 140ve
10. 8v t Kekan Tosirakkaus / Antero (Team Ninitra) 25,6ake -- 27,8ke, 140ve
11. 7v o Pirun Tuhovaihde / Matti (RR) 28,1 -- 27,8ke, 140ve
12. 6v o Paradoksi B / Timo (Blvd) 28,4aly -- 27,8ke x, 140ve
13. 7v t Alexandra Luned / Riikka (RR) 25,2 -- 28,0ke, 140ve
14. 10v t Purnin Vipellys / Pipsa (Team Ninitra) 25,3ake -- 28,1ke, 140ve
8v t Ravilan Lauluton / Emilia (RR) 25,0 -- hll
7v t LR's Mieletön Inka / Arttu T. (Carbonara) 1.25,5 -- hll
Lähtö 9. monté ryhmäajo, avoin lämminverisille, 2100m
1. 5v r Don Calido / Raija (Team Ninitra) 16,9ake -- 16,3make, 2200ve
2. 4v t Hulabaloo North / Nanna (SS) 20,2ke -- 17,5make, 1100ve
3. 6v o Knockout Ach / Krista (Team Ninitra) 15,5mke -- 17,8make, 550ve
4. 5v o Kaos Burn / Joonatan (Team Ninitra) 16,0ake -- 17,9make, 275ve
5. 5v t Pizazz / Noora (SS) m17,0 -- 17,9make x
Lähtö 10. monté ryhmäajo, avoin kylmäverisille, 2100m
1. 9v o DMT Promenadi / Sanna (Blvd) 28,5mke -- 30,6make xx, 2200ve
2. 9v t Kekan Varjokiri / Julia (Blvd) 29,5make -- 30,9make, 1100ve
3. 10v t AH Kielo / Teppo (Team Ninitra) 27,2mly -- 31,0make, 550ve
4. 11v o O.R. Kritiikki / Jessica (Blvd) 25,1maly -- 31,2make, 275ve
5. 6v o Tohina / Nanna (SS) m33,3 -- 31,5make, 140ve
6. 10v t Kekan Sarika / Hessi VR (KeKa) 24,1aly -- 31,9make
7. 12v t Kekan Lilianne / Anna K (KeKa) 20,7aly -- 32,3make
8. 9v o Nordbo Liemannen / Anni (Team Ninitra) 28,2mke -- 32,3make
9. 10v o Ilmori / Noora (SS) m28,9 -- 32,3make
10. 7v t A.D. Elvin Estelle / Emmi (Adina) 31,5m -- .32,4make
- Tasoitusajoihin 16 ja ryhmäajoihin 12 osallistujaa
- Kärrylähdöissä lämminveriset 2-12v, kylmäveriset 3-15v ja ponit 3-18v
- Montélähdöissä lämminveriset 4-12v, kylmäveriset 5-15v ja ponit 4-18v
- 2-vuotiaat lämminveriset ja 3-vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä
- Hevoslähtöihin maksimissaan 3 hevosta / omistaja / lähtö
- Ponilähtöihin maksimissaan 4 ponia / omistaja / lähtö
- Yksi hevonen yhteen lähtöön
Lähdöt:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, 3-4-vuotiaat ja ennätyksettömät A-ponit, 1100m
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m
Ponilähtö 3. tasoitusajo, 3-4-vuotiaat ja ennätyksettömät B-ponit, 1100m
Ponilähtö 4. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1100m
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 3. tasoitusajo, 19,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
Lähtö 5. ryhmäajo, 16,0-18,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 1609m
Lähtö 7. tasoitusajo, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
Lähtö 8. tasoitusajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
Lähtö 9. monté ryhmäajo, avoin lämminverisille, 2100m
Lähtö 10. monté ryhmäajo, avoin kylmäverisille, 2100m
Palkinnot:
Ponilähdöt 1 & 3: 120ve - 60ve - 30ve - 15ve (- 10ve)
Ponilähdöt 2 & 4: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve (-15ve)
Lähdöt 1-2: 600ve - 300ve - 150ve - 75ve (- 40ve)
Lähtö 3-4: 1 000ve - 500ve - 250ve - 125ve (- 60ve)
Lähtö 5-6: 1 400ve - 700ve - 350ve - 175ve (- 90ve)
Lähtö 7-10: 2 200ve - 1 100ve - 550ve - 275ve (- 140ve)
Tulokset:
Ponilähtö 1. tasoitusajo, 3-4-vuotiaat ja ennätyksettömät A-ponit, 1100m
1. 4v t Juliett G / Minni (HCT) 2.59,3 -- 2.55,8ly, 120ve
2. 14v t Wayfaring Vebea / Veera (Adina) ei enn. -- 2.56,0ly, 60ve
3. 4v t Tahvolan Evelina / Mila S. (Carbonara) 2.29,0 -- 2.56,5ly, 30ve
4. 15v t P.P. Dazzle Star / Dino (Adina) ei enn. -- 2.57,2ly, 15ve
5. 13v t Lina's Lottery AD / Lotta (Adina) ei enn. -- 2.57,8ly
6. 15v t Terciopelo Sorpresa / Teresa (Adina) ei enn. -- 2.58,2ly
7. 4v o SB Mahtava Meloni / Milja K (KeKa) ei enn. -- 2.58,2ly
Ponilähtö 2. monté tasoitusajo, avoin A-poneille, 1100m Peruttu!
Ponilähtö 3. tasoitusajo, 3-4-vuotiaat ja ennätyksettömät B-ponit, 1100m
1. 4v t Majken B / Nanna (SS) 2.18,9 -- 2.19,1, 120ve
2. 12v t A.D. Betty of Feril / (Adina) ei enn. -- 2.19,4 xx, 60ve
3. 4v o Diega's Renegade / Renne (Diega) ei enn. -- 2.20,8, 30ve
4. 4v o A.D. Little Amigo / Amigo (Adina) 2.17,1 -- 2.20,9, 15ve
5. 8v o A.D. Pepsi Max / Pepi (Adina) ei enn. -- 2.21,1, 15ve
6. 4v t A.D. Sweet Silver Candy / Candi (Adina) 2.20,8 -- 2.21,3
7. 4v t Synnöve 5594 / (Rautkymi) 2.16,5 -- 2.21,9
8. 4v o Allhems Oskar SWE / Saku (Diega) ei enn. -- 2.22,2
9. 5v t Diega's Brisca / Riku (Diega) ei enn. -- 2.22,5
Ponilähtö 4. monté tasoitusajo, avoin B-poneille, 1100m
1. 11v t SB Delia Pelagia / Milja K (KeKa) 1.57,1 -- 2.25,0mly, 200ve
2. 17v t Yasmin AD / Janne (Adina) ei m-enn. -- 2.25,3mly, 100ve
3. 17v o Rhocky Rhoad AD / Aino (Adina) 2.25,6m -- 2.25,9mly, 50ve
4. 17v o A.D. Drella's Divinity / Kaapo (Adina) 2.25,0m -- 2.26,0mly, 25ve
Lähtö 1. tasoitusajo, 2-vuotiaat lämminveriset, 2100m
1. 2v t Carbonara's Duckstar / Mila S. (Carbonara) 1.20,0 -- 23,6ke, 600ve
2. 2v t Emma´s Emely / Minni (HCT) 1.19,0aly -- 23,6ke, 300ve
3. 2v o Morrison North / Marko (Team Ninitra) ilm. kl -- 23,9ke, 150ve
4. 2v o OR'Poison Bret / Eero (Blvd) Ilm.kl. -- 24,0ke, 75ve
5. 2v o Problem Child / Sorel (Enzo) 24,9ke -- 24,0ke, 40ve
6. 2v t OR'Paradise Hope / Esa (Blvd) Ilm.kl. -- 24,2ke, 40ve
7. 2v o Fixation Gone / Oskari (AGR Stables) ei enn. -- 24,6ke, 40ve
8. 2v t Chosen One / Antti (CAR) 1.25,4 -- 25,0ke, 40ve
9. 2v o Romeparisnewyork / Aleksi (SS) ilm. kl. -- 25,0ke
10. 2v t Cheyenne / Enna (Enzo) ei enn -- 25,0ke
11. 2v t My Way North / Onni (AGR Stables) ei enn. -- 25,1ke
12. 2v t Lilith North / Raisa (Team Ninitra) ilm. kl -- 25,1ke
13. 2v t Day After Gone / Olli (AGR Stables) ei enn. -- 25,5ke
14. 2v o Interrupt Gone / Natalia (CAR) 1.25,1 -- 25,9ke
2v t Window To My Heart / Anni (CAR) 1.26,0 -- hpl
Lähtö 2. tasoitusajo, 3-vuotiaat kylmäveriset, 2100m
1. 3v o Iki-Roihu / farga (RoA) 1.48,0xx -- 45,2ke, 600ve
2. 3v t Viretuuli B / Leina (Blvd) 45,2ke -- 45,3ke, 300ve
3. 3v t Carbonaran Fiina / Dea (AG) 39,2ke -- 45,7ke, 150ve
4. 3v t Carbonaran Bertta / Mila S. (Carbonara) 1.36,2 -- 46,0ke, 75ve
5. 3v o Edlan Onni / Sakarias (Blvd) 46,4ke -- 46,1ke x
6. 3v o Duanin Hannes / Minni (HCT) 1.45,8 -- 46,9ke
7. 3v o Vilskeen-Valtti / Tero (Blvd) 47,2ke -- 47,9ke
8. 3v t Ilo-Vampyyri / Tilda (CAR) 38.1,6 -- 47,9ke xx
Lähtö 3. tasoitusajo, 19,0-aikaiset ja hitaammat lämminveriset, 2100m
1. 3v t Great White Whopper / Dora (HCT) 20,0ke -- 19,5ke, 1000ve
2. 6v t Salt N' Spicy SH / Scandic Stables (HCT) 23,0ke -- 19,7ke, 500ve
3. 3v o Close to Me Gone / Ari (AGR Stables) 20,7alyxx -- 19,7ke, 250ve
4. 6v t Freedom SH / Scandic Stables (HCT) 23,9ke -- 19,7ke, 125ve
5. 3v o Hellomarylou / Stefan (Team Ninitra) 20,1ake -- 19,8ke, 60ve
6. 6v o Platinum Scar SH / Scandic Stables (HCT) 20,5aly -- 19,9ke, 60ve
7. 3v o Echo Upland / Sara (Enzo) 21,8aly -- 20,3ke, 60ve
8. 3v t Rl Frost Line / Emilia (RR) 19,0 -- 20,3ke xx, 60ve
9. 3v t Penny Bank Gone / Alina (AGR Stables) 20,1aly -- 20,5ke x
10. 4v o Call 911 Now / Arttu T. (Carbonara) 1.19,4 -- 20,7ke
11. 3v o Lindie's Lou / Nooa (Team Ninitra) 23,7ake -- 20,7ke xx
12. 3v t Beau Le Ciel / Nora (Blvd) 19,3ke -- 21,0ke
13. 4v t Hibiscus Ach / Kaija (Team Ninitra) 19,4aly -- 21,0ke xx
3v o Blue Star Oblivion / Natalia (CAR) 1.21,3 -- hll
3v o Some Guy Gone / Oiva (AGR Stables) 20,7aly -- hll
Lähtö 4. tasoitusajo, 35,0-aikaiset ja hitaammat kylmäveriset, 2100m
1. 4v o Horna-Piki / Johan (Blvd) 35,0ake -- 35,0ke, 1000ve
2. 4v t Vektoriini B / Pertti (Blvd) 38,1aly -- 35,4ke, 500ve
3. 4v o Ravilan Suruton / Matti (RR) 39,0 -- 35,7ke, 250ve
4. 7v t Meriheinä SH / Scandic Stables (HCT) 43,5ke -- 35,9ke, 125ve
5. 7v o Jään sinisen SH / Scandic Stables (HCT) 43,6ke -- 36,3ke, 60ve
6. 5v o Purnin Välke / Kaija (Team Ninitra) 38,2aly -- 36,3ke, 60ve
7. 4v o Hirttivaaran Perttipaavali / (Hirttivaara) 38,4 x -- 36,5ke x, 60ve
8. 5v t Alegren Raju-Sisko / Emilia (RR) 38,0 -- 36,6ke
9. 6v o Kastettu kultaa SH / Scandic Stables (HCT) 44,6ke -- 36,6ke xx
10. 5v t Wimmoisa / Joonatan (Team Ninitra) 35,2ake -- 36,7ke
11. 4v t Kiri-Armi / Elias (Blvd) 39,3aly -- 36,7ke xx
12. 4v o Purnin Kuumotus / Stefan (Team Ninitra) 41,7ake -- 36,8ke
13. 4v t Guen Sähikäinen / Minni (HCT) 1.39,5 -- hpl
Lähtö 5. ryhmäajo, 16,0-18,9-aikaiset lämminveriset, 1609m
1. 5v o Ikaros Burn / Pekka (Team Ninitra) 17,0ake -- 17,0aly, 1400ve
2. 6v t Girl Raiso / Riikka (RR) 18,2 -- 17,1aly, 700ve
3. 5v t Viper Demo / Agatha (Team Ninitra) 16,4aly -- 17,8aly, 350ve
4. 10v o Rtr Dum Dum / Matti (RR) 18,2 -- 17,9aly, 175ve
5. 3v o Motörhead / Susi (IR) 17,1aly -- 17,9aly, 90ve
6. 6v o Rl Red Time / Emilia (RR) 16,0 -- 18,1aly, 90ve
7. 6v t Die My Darling / (Rautkymi) 17,1 -- 18,2aly x
8. 3v t Hot Cheetah / Tapani (SS) 18,8 -- 18,5aly
9. 4v t Lindie Gone / Harri (AGR Stables) 16,6alyx -- 18,8aly
10. 4v o Challer Gone / Heikki (AGR Stables) 18,4ke -- 19,0aly
4v t Daydiva Gone / Kalevi (AGR Stables) 17,5aly -- hll
4v t Fluff Puff AGR / Kipa (Enzo) 18,2akp -- hpl
Lähtö 6. ryhmäajo, 30,0-34,9-aikaiset kylmäveriset, 1609m
1. 9v o Donastian Hirviö-Poika / Jessica (Adina) 30,0 -- 30,1aly, 1400ve
2. 6v o Pyhä-Jysäys / (Hirttivaara) 30,3 x -- 30,5aly, 700ve
3. 4v o Hirttivaaran Kostotyö / (Hirttivaara) 34,2 -- 30,7aly, 350ve
4. 7v t Päivän Valotar / (Hirttivaara) 31,5 -- 30,9aly, 175ve
5. 5v o NLE Kirottu Vauhti / Milo (IR) 30,3aly -- 30,9aly, 90ve
6. 4v t Snillin Milli / Maisa (Blvd) 34,0ake -- 31,1aly, 90ve
7. 4v t Vellamo / Max (IR) 31,3aly -- 31,2aly
8. 5v t EP Kiri-Tuli / Nora (Blvd) 32,8ake -- 31,4aly x
9. 6v t Valtarian Rosantti / Arttu T. (Carbonara) 1.30,0 -- 31,5aly xx
10. 4v t Simpsakka Sisu / Aleksi (SS) 33,0 -- 32,2aly
11. 4v o Räyhänhenki / Susi (IR) 31,2aly -- 32,6aly xx
12. 4v o Purnin Grudi / Iiro (Blvd) 33,7ake -- 33,0aly
Lähtö 7. tasoitusajo, 14,0-15,9-aikaiset lämminveriset, 2100m
1. 5v o Royal Salmiak B / Mikko (Blvd) 14,8aly -- 15,1ke, 2200ve
2. 6v t Goldie North / Pipsa (Team Ninitra) 15,1ake -- 15,5ke xx, 1100ve
3. 5v t Brutal Love Ace / Tapani (SS) 14,0 -- 15,5ke, 550ve
4. 6v o Urbn Burn / Alex (Team Ninitra) 15,1ake -- 15,5ke, 275ve
5. 9v t Lita's Novafire / Markus (AGR Stables) 15,5alyxx -- 15,9ke, 140ve
6. 4v o King Kobra B / Victor (Blvd) 14,9ake -- 16,1ke x, 140ve
7. 6v o Last Passion / Jose (Team Ninitra) 15,3ake -- 16,5ke
8. 5v t Rolls-Royce Silver Seraph / Dea (AG) 14,4ly -- 17,0ke
9. 11v o Good Luck Ace / Eevertti (AGR Stables) 14,3ake -- 17,4ke
4v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 15,2ake -- hll
11v t Passion Kind / Essi (AGR Stables) 14,3ake -- hml (1.)
Lähtö 8. tasoitusajo, 25,0-29,9-aikaiset kylmäveriset, 2100m
1. 12v t Elvira / Elli (Adina) 26,0 -- 25,3ke, 2200ve
2. 6v o Borqye RA / Kiia O. (Carbonara) 1.26,2 -- 25,9ke, 1100ve
3. 12v o Ruususen Franksiz / Jannica (APR) 25,2 -- 26,0ke, 550ve
4. 5v o Valtarian Vänrikki / Olli O. (Carbonara) 1.28,1 -- 27,1ke, 275ve
5. 9v o AH Kapina / Anthonio K (KeKa) 25,1aly -- 27,1ke, 140ve
6. 5v o Mystin Hulmuri / Antti (Blvd) 27,3aly -- 27,3ke x, 140ve
7. 6v o Filleri / Roope (Blvd) 27,0ake -- 27,3ke, 140ve
8. 10v t AH Hilkka / Ronja (Team Ninitra) 25,6ake -- 27,4ke, 140ve
9. 6v o M.L. Siro-Aatos / Aatos (Adina) 26,2 -- 27,4ke, 140ve
10. 8v t Kekan Tosirakkaus / Antero (Team Ninitra) 25,6ake -- 27,8ke, 140ve
11. 7v o Pirun Tuhovaihde / Matti (RR) 28,1 -- 27,8ke, 140ve
12. 6v o Paradoksi B / Timo (Blvd) 28,4aly -- 27,8ke x, 140ve
13. 7v t Alexandra Luned / Riikka (RR) 25,2 -- 28,0ke, 140ve
14. 10v t Purnin Vipellys / Pipsa (Team Ninitra) 25,3ake -- 28,1ke, 140ve
8v t Ravilan Lauluton / Emilia (RR) 25,0 -- hll
7v t LR's Mieletön Inka / Arttu T. (Carbonara) 1.25,5 -- hll
Lähtö 9. monté ryhmäajo, avoin lämminverisille, 2100m
1. 5v r Don Calido / Raija (Team Ninitra) 16,9ake -- 16,3make, 2200ve
2. 4v t Hulabaloo North / Nanna (SS) 20,2ke -- 17,5make, 1100ve
3. 6v o Knockout Ach / Krista (Team Ninitra) 15,5mke -- 17,8make, 550ve
4. 5v o Kaos Burn / Joonatan (Team Ninitra) 16,0ake -- 17,9make, 275ve
5. 5v t Pizazz / Noora (SS) m17,0 -- 17,9make x
Lähtö 10. monté ryhmäajo, avoin kylmäverisille, 2100m
1. 9v o DMT Promenadi / Sanna (Blvd) 28,5mke -- 30,6make xx, 2200ve
2. 9v t Kekan Varjokiri / Julia (Blvd) 29,5make -- 30,9make, 1100ve
3. 10v t AH Kielo / Teppo (Team Ninitra) 27,2mly -- 31,0make, 550ve
4. 11v o O.R. Kritiikki / Jessica (Blvd) 25,1maly -- 31,2make, 275ve
5. 6v o Tohina / Nanna (SS) m33,3 -- 31,5make, 140ve
6. 10v t Kekan Sarika / Hessi VR (KeKa) 24,1aly -- 31,9make
7. 12v t Kekan Lilianne / Anna K (KeKa) 20,7aly -- 32,3make
8. 9v o Nordbo Liemannen / Anni (Team Ninitra) 28,2mke -- 32,3make
9. 10v o Ilmori / Noora (SS) m28,9 -- 32,3make
10. 7v t A.D. Elvin Estelle / Emmi (Adina) 31,5m -- .32,4make